8 lipca 2024

Radzimy jak małe i średnie firmy mogą skorzystać z SSO

Jesteśmy gotowi pomóc!

Wdrażamy, implementujemy, monitorujemy i zarządzamy – powiedz „STOP” awariom w swojej firmie!

Oferujemy wsparcie w opracowaniu planu wdrożeniowego, przeprowadzeniu implementacji oraz stałym monitorowaniu i zarządzaniu infrastrukturą SSO w Twojej firmie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na konsultację!

Jak pokonać bariery wdrożeniowe?

Wysokie koszty i brak wsparcia technicznego są często przeszkodą w wdrażaniu SSO. CISA zachęca dostawców do oferowania bardziej elastycznych usług i lepszego wsparcia dla małych firm. Współpraca z rządem i organizacjami non-profit może również pomóc w edukacji i wsparciu finansowym dla tych firm.

Zalety SSO dla małych i średnich firm

SSO pomaga uprościć zarządzanie tożsamościami i dostępem, co jest szczególnie ważne dla małych firm z ograniczonymi zasobami IT. Dzięki SSO użytkownicy mogą logować się tylko raz, aby uzyskać dostęp do różnych aplikacji, co zmniejsza ryzyko związane z wieloma hasłami.

Rozwiązania SSO: Entra ID i AuthPoint

  • Entra ID (wcześniej Azure AD): Microsoft oferuje kompleksowe rozwiązanie SSO, które integruje się z wieloma aplikacjami. Entra ID jest elastyczne i dostosowane do potrzeb małych firm, oferując przystępne cenowo pakiety i wsparcie techniczne.
  • AuthPoint: WatchGuard dostarcza rozwiązanie SSO z uwierzytelnianiem wieloskładnikowym (MFA). AuthPoint jest łatwe w implementacji i oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, co czyni je idealnym wyborem dla mniejszych firm.

Amerykańska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA) wydała nowe zalecenia dotyczące wdrażania SSO (single sign-on) dla małych i średnich przedsiębiorstw. Badania CISA wykazały, że wiele firm nie zdaje sobie sprawy z korzyści SSO, takich jak lepsze zarządzanie tożsamościami i zwiększenie bezpieczeństwa.

Więcej informacji na temat zaleceń CISA znajdziecie na ich stronie.

sso, single sign-on, bezpieczeństwo it, mśp, security, authpoint, watchguard, entra id, administracja, inżynier