23 lutego 2016

Zmiany w VMware

Z początkiem lutego VMware poinformował o nadchodzących zmianach w zakresie licencjonowania i cen swoich produktów. Pojawiły się też zmiany w obrębie istniejących pakietów licencyjnych vRealize Suite oraz vCloud Suite. Jako Partner VMware przedstawiamy Państwu update dotyczący najistotniejszych zmian:

1. vSphere/vSOM z dniem 30.06.2016 zostają wycofane ze sprzedaży licencje vSOM Standard, vSphere Enterprise oraz vSOM Enterprise; nastąpi wzrost ceny licencji vSOM Enterprise Plus. Do 25.06.2016 klienci mogą zakupić upgrade licencji Enterprise do Enterprise Plus (również w opcji vSOM) z 50% upustem od cen list pice.

2. vCenter Server Standard zostało wzbogacone o vRealize LogInsight na 25 OSI (wyłącznie do monitoringu hostów ESX i vCenter); cena produktu wzrośnie od 1.04.2016.

3. vRealize Suite od 1.03.2016 zmienia się w obszarze komponentów poszczególnych pakietów (pakiet powiększony o Log Insight, vRealize Business), licencjonowania (do wyboru per CPU/PLU) oraz cen (wzrost cen pakietów vRS Advanced i Enterprise)

4. vCloud Suite od 1.03.2016 będzie dostępny jako bundle licencji vRS i vSphere Enterprise Plus . Z pakietu vCS Enterprise zostają wyłączone licencje SRM oraz Configuration Manager, a cena pakietu zmniejszy się. Vmware przewidział wzrost cen dla pakietów vCs Standard i Advanced.