13 maja 2005

Zintegrowany system obronny przed atakami klasy 򊆘Day Zero򊆘 򊆘 Sentriant VSR 򊆘 CLEAR-Flow Extreme Networks® wprowadził na rynek zintegrowany system

Zintegrowany system obronny przed atakami klasy „Day Zero” – Sentriant VSR – CLEAR-Flow
Extreme Networks® wprowadził na rynek zintegrowany system obronny umożliwiający zabezpieczenie łącz o przepustowościach rzędu 10Gbps. Opracowane rozwiązanie redukuje czas potrzebny na niwelowanie zagrożeń ze strony ataków klasy „Day Zero” z godzin do zaledwie sekund.

Extreme Networks integruje zabezpieczenia w przełącznikach ethernetowych, zapewniając możliwość monitorowania ruchu, detekcję, powstrzymywanie i niwelowanie zagrożeń stosując rozwiązania wykorzystujące technologię CLEAR-Flow i nowe urządzenie Sentriant™ VSR (Virtual Security Resource). Proponowane rozwiązanie zapewnia ochronę przed atakami klasy „Day Zero” jak również zagrożeniami ze strony ataków, na które nie zostały jeszcze opracowane sygnatury. Tego typu ataki mogą być powstrzymane nim spowodują obniżenie wydajności lub całkowity paraliż sieci.
Przedsiębiorstwa, dostawcy usług jak i operatorzy sieci metropolitalnych poszukują scentralizowanych strategii obronnych łączących zabezpieczenia w zakresie wielu łącz pracujących z przepływnościami rzędu 1 czy też 10 Gbps. Systemy klasy IDS/IPS ze względu na swoją budowę mają ograniczoną wydajność, w wyniku czego nie mogą być użyte do ochrony łącz o wysokich przepustowościach.
CLEAR-Flow

Technologia CLEAR-Flow firmy Extreme Networks dostępna jest w przełącznikach BlackDiamond® 10K. Mechanizmy CLEAR-Flow prowadzą niezbędną analizę ruchu zgodnie ze zdefiniowanymi regułami w zakresie całej sieci. Prowadzona jest inspekcja pakietów na warstwie 2/3, podejrzany ruch jest izolowany i stosowana jest ochrona oparta o reguły w wyniku czego podejmowane są działania, tj. zatrzymywanie ruchu lub ograniczanie przepustowości podejrzanego ruchu. Jeśli określone reguły nakazują dalszą analizę podejrzanego ruchu, wtedy CLEAR-Flow skieruje podejrzany ruch do urządzenia Extreme Networks Sentriant VSR. W takim przypadku zewnętrzne urządzenie podejmuje działania ochronne wykorzystując mechanizmy CLEAR-Flow i przełącznik rdzeniowy.
Sentriant VSR

Sentriant, będący nowym urządzeniem w ofercie Extreme Networks, współpracuje z mechanizmami CLEAR-Flow i zapewnia szybką ochronę przed atakami klasy „Day Zero”. W momencie wykrycia potencjalnego ataku, CLEAR-Flow odzwierciedla podejrzany ruch i kieruje do Sentriant VSR, które wykorzystując wyrafinowane reguły wykrywa źródło ataku i reaguje samodzielnie lub w połączeniu z CLEAR-Flow. Technologia CLEAR-Flow jest obecna jako jedna ze standardowych funkcjonalności przełącznika BlackDiamond 10K. Sentriant VSR będzie dostępne w sprzedaży jeszcze tego lata.

Więcej informacji o rozwiązaniach zabezpieczeń Extreme można znaleźć pod adresem:
http://www.extremenetworks.com/products/securityappliances/


natomiast więcej informacji o rozwiązaniach zabezpieczeń – pod adresem:
http://www.extremenetworks.com/solutions/applications/security.asp
O EXTREME NETWORKS

Extreme Networks to amerykańska firma założona w 1996 roku specjalizująca się w produkcji urządzeń przeznaczonych do obsługi złożonych, niezwykle wydajnych środowisk sieciowych gwarantujących efektywną pracę aplikacji i usług. Podstawowa idea firmy jest bardzo prosta: rozwiązanie powinno redukować złożoność sieci, a nie wzbogacać ją. Produkty Extreme Networks pozwalają istotnie zwiększyć wydajność aplikacji sieciowych. Gwarantują prostotę rozwiązań, dzięki redukowaniu złożoności wdrożenia, obsługi i szkoleń związanych z używaniem sieci IP. W konsekwencji prowadzi to do istotnego obniżenia kosztów przy bardzo wysokiej jakości.

Autoryzowanym dystrybutorem Extreme Networks w Polsce jest CLICO sp. z o.o. Więcej informacji o produktach Extreme Networks można znaleźć pod adresami: http://www.extremenetworks.com/, http://www.clico.pl/hardware/extreme/.
O CLICO

Założona w 1991 roku firma CLICO Sp. z o.o. działa na polskim rynku jako specjalizowany dystrybutor oprogramowania i sprzętu sieciowego z silnym zogniskowaniem na problemy bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych oraz zagadnień e-commerce. W ofercie firmy znajdują się produkty czołowych, najlepszych w swojej dziedzinie firm oferujących: systemy zaporowe firewall, rozwiązania dla wirtualnych sieci prywatnych VPN, szyfratory, systemy identyfikacji cyfrowej i autoryzacji, systemy PKI, rozwiązania niezawodnej pracy serwisów sieciowych, systemy antywirusowe i antywandalowe, rozwiązania kreowania polityki dostępu do Internetu, kompletne rozwiązania budowy infrastruktury e-commerce (systemy pocztowe, kartotekowe, serwery portal, B2B, etc.), zaawansowane emulatory terminali, narzędzia integracji heterogenicznych systemów operacyjnych, urządzenia sieciowe (przełączniki, routery) i wiele innych. Wszystkie oferowane produkty dostępne są w rozległej sieci dystrybucyjnej autoryzowanych partnerów CLICO działających na terenie całej Polski. CLICO konsekwentnie koncentruje swoją działalność na współpracy z partnerami handlowymi starając się zaoferować jak najlepsze warunki obsługi logistycznej, handlowej i technicznej, chcąc być jak najlepiej rozumianych dystrybutorem z wartością dodaną, zaawansowanych i niejednokrotnie trudnych rozwiązań. Istotną częścią działalności firmy jest także eksport do wszystkich krajów Europy Wschodniej.

Poza Działem Dystrybucji w firmie działają także: Dział Usług Profesjonalnych zajmujący się profesjonalnymi usługami wsparcia technicznego oraz Dział Szkoleń zajmujący się prowadzeniem szkoleń autoryzowanych i po-wdrożeniowych dla całej linii oferowanych produktów.


Wysoka jakość obsługi potwierdzona jest certyfikatem PN-EN ISO 9001:2001 z kryteriami WSK przyznanym CLICO sp. z o.o. w grudniu 2002 przez IQNet