22 czerwca 2005

Zdalne prezentacje z Polycom QSX QSX jest niewielkim urządzeniem, które działa jak hub w pokoju konferencyjnym. Służy do połączenia telefonu konferencyjnego, komputera

Zdalne prezentacje z Polycom QSX
QSX jest niewielkim urządzeniem, które działa jak hub w pokoju konferencyjnym. Służy do połączenia telefonu konferencyjnego, komputera oraz projektora lub wyświetlacza z internetem. Dzięki temu wyświetlana prezentacja może być oglądana równocześnie w 15 lokalizacjach.


W tym samym czasie prezentacja może być wyświetlana w 5 salach konferencyjnych wyposażonych w urządzenia QSX oraz 10 lokalizacjach zdalnych.Od wyposażenia sali zależy sposób wyświetlania.W miejscach wyposażonych w urządzenie QSX, prezentacja wyświetlana jest automatycznie za pośrednictwem projektora lub na wyświetlaczu. Natomiast lokalizacje bez QSX mają dostęp do prezentacji poprzez standardową przeglądarkę internetową.

Wystarczy połączyć telefon konferencyjny Polycom z urządzeniem QSX, komputerem, na którym zapisana jest prezentacja oraz projektorem lub wyświetlaczem. QSX musi być także podłączony do internetu. Następnym etapem jest skopiowanie prezentacji z komputera do urządzenia QSX. Posiada ono wbudowany serwer internetowy, dzięki któremu zdalni uczestnicy konferencji mogą znaleźć w dowolnej przeglądarce internetowej adres IP urządzenia oraz wyświetlić prezentację. Aby nawiązać połączenie wystarczy „wykręcić” numer telefonu i nacisnąć przycisk „content share”.


Nowe urządzenie Polycom jest łatwe i proste w użytkowaniu. Można je zainstalować w 25 minut. QSX jest zarządzany z poziomu indywidualnej strony administracyjnej lub za pośrednictwem centralnego systemu Polycom Global Management SystemTM.
Polycom QSX współpracuje ze wszystkimi analogowymi telefonami konferencyjnymi SoundStation. Rozwiązanie nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani ponoszenia dodatkowych opłat.

QSX jest rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym. Urządzenie jest przeznaczone do instalacji „za” zaporą ogniową, a przesyłane materiały i dokumenty są szyfrowane. Cały czas prezenter ma pełną kontrolę nad przepływem danych. Ryzyko niezamierzonej dystrybucji dokumentów jest wyeliminowane.