30 września 2009

Wprowadzenie nowego IBM System Storage DS5020 Express

Warszawa, 8 września 2009 – IBM Polska na corocznej konferencji Information Infrastructure Forum w Warszawie poinformował o wprowadzeniu nowego IBM System Storage DS5020 Express, który oferuje możliwości korporacyjnych systemów pamięci masowej dla małych i średnich firm.

Średnie przedsiębiorstwa i instytucje z sektorów: medycznego, ubezpieczeniowego, rządowego, produkcyjnego oraz w sprzedaży detalicznej, zmagają się z podobnymi problemami dotyczącymi zarządzania, przechowywania, bezpiecznej analizy coraz większego przepływu danych, jak duże firmy. System pamięci masowej IBM System Storage DS5020 Express pomaga zapewnić średnim firmom efektywność, przystępność i rozwiązania, do których przyzwyczajone są większe przedsiębiorstwa w cenie dostosowanej do możliwości średnich firm.

System pamięci masowej System Storage DS5020 Express zawiera wiodące na rynku porty Fibre Channel (FC) o szybkości 8 Gb/s oraz obsługę protokołu iSCSI, które idealnie integrują się z istniejąca i nową infrastrukturą, dostarczając optymalną wydajność potrzebną do obsłużenia niejednorodnych obciążeń będących wynikiem konsolidacji. Zoptymalizowana wydajność spełnia wymagania skonsolidowanych lub zwirtualizowanych środowisk takich jak: IBM PowerVW, Microsoft Windows 2008 Hyper-V oraz VMware vSphere4, jednocześnie utrzymując wysoką prędkość działania. Modułowa architektura i wydajność systemu pozwalają na obniżenie kosztów zakupu i kosztów operacyjnych, gdyż wymogi konfiguracji i działania mogą zostać spełnione z wykorzystaniem minimum przestrzeni dyskowej.

System pamięci masowej System Storage DS5020 jest pierwszym urządzeniem ze średniej półki, które zawiera samoszyfrujące dyski, co czyni je idealnym do przechowywania cennych danych. Pełne szyfrowanie zapewnia ochronę na najbardziej podstawowym poziomie – dysku twardego, gdzie zawartość jest chroniona bez spadku wydajności. To rozwiązanie poszerza ofertę IBM w dziedzinie dostarczania wiodących rozwiązań z dziedziny ochrony i szyfrowania danych zarówno na taśmach, jak i dyskach. Także w tym roku IBM ogłosił dostępność systemu szyfrującego dla dysków w ramach zaawansowanej linii pamięci masowych System Storage DS8000.

– Średnie firmy nie różnią się od swoich większych odpowiedników, gdyż tak samo jak oni borykają się z nieustającym przypływem danych i kurczącym się budżetem. Dlatego właśnie szukają takich pamięci masowych, których zastosowanie pomoże im obniżyć koszty poprzez większą wydajność – powiedział Grzegorz Ligier Manager of Storage Systems Sales Unit, IBM Polska. – IBM System Storage DS5020 Express spełnia te oczekiwania, a dodatkowo opcja szyfrowania dysku sprawia, że system jest idealny do przechowywania ważnych danych biznesowych.

W DS5020 użyto czterech portów Fibre Channel z 8Gb/s obsługujących połączenia z serwerami i sieciami przechowywania danych, przy czym istnieje możliwość dodania kolejnych czterech portów, 8Gb/s FC lub iSCSI o prędkości 1Gb/s. System obsługuje do 112 dysków twardych po dołączeniu do niego zewnętrznych jednostek rozszerzających EXP520. Mogą to być dyski typu Fibre Channel (w tym dyski FC szyfrujące dane) lub dyski SATA. DS5020 posiada wszystkie obecnie dostępne opcje Premium takie jak szyfrowanie, partycjonowanie, FlashCopy, VolumeCopy i Enhanced Remote Mirroring.

Więcej informacji o ofercie IBM dla rynku MSP: www.ibm.com/smb/pl

Więcej informacji o DS5020 Express: www.ibm.com/systems/storage/disk/ds5020/index.html (US)