7 czerwca 2010

Wirtualne rozwiązania NETASQ

Wirtualne rozwiązania NETASQ

NETASQ, dostawca rozwiązań do zintegrowanego zabezpieczania sieci firmowych, wprowadza do swojej oferty linię wirtualnych rozwiązań. Seria V rozwiązań NETASQ służy do zabezpieczania komunikacji w wirtualnych środowiskach sieciowych. Nowa linia produktów NETASQ jest w pełni kompatybilna z platformami VMware i Citrix.

Zdaniem ekspertów z branży IT nie można powstrzymać rozwoju wirtualizacji rozwiązań sieciowych. Zastosowanie wirtualizacji pozwala przedsiębiorstwom ograniczyć koszty utrzymania infrastruktury oraz zapewnić wysoką dostępność i zmniejszyć do minimum czas przestoju w przypadku awarii. Wraz z rozwojem zastosowania wirtualizacji pojawiły się nowe zagrożenia i wyzwania dla zapewnienia bezpiecznej komunikacji w wirtualnych środowiskach. W odpowiedzi na te potrzeby NETASQ, producent, znany z dostarczania kompleksowych rozwiązań do ochrony styku sieci firmowej z Internetem, udostępnił nową serię rozwiązań wirtualnych.

Pełna ochrona możliwa jest dzięki wielofunkcyjnemu firewallowi zintegrowanemu z systemem odpowiedzialnym za wykrywanie włamań do sieci (IPS). NETASQ posiada ponadto moduły ochrony antywirusowej, filtrowania URL oraz QoS. Wirtualne rozwiązania NETASQ przeznaczone są do ochrony zarówno stacji roboczych jak i serwerów. Zawierają pasywny skaner wnętrza sieci SEISMO, który wykrywa luki w nieaktualnych wersjach aplikacji sieciowych.

– Dzięki wirtualizacji przedsiębiorstwa optymalnie wykorzystują posiadany sprzęt, dodatkowo redukując koszty. Aby im w tym pomóc wprowadzamy na rynek całą linię UTM-ów przeznaczonych do ochrony rozwiązań wirtualnych. Widać, że zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne – podkreśla Dominique Meurisse, Executive Vice President, Sales and Marketing w NETASQ.

Więcej informacji na temat NETASQ Virtual Appliance na stronie www.netasq.pl.