2 października 2009

Windows XP Mode osiągnął status RTM

Windows XP Mode osiągnął status RTM

Microsoft poinformował, że Tryb Windows XP dla Windows 7 osiągnął status RTM. Finalna wersja udostępniona zostanie na witrynie Microsoft Download Center w dniu premiery systemu czyli 22 października.

Z technologi będą mogli korzystać użytkownicy Windows 7 Professional, Ultimate oraz Enterprise. Tryb Windows XP został zaprojektowany specjalnie dla małych i średnich firm, aby ułatwić im proces migracji na Windows 7 przez zapewnienie dodatkowej zgodności ze starszymi aplikacjami biurowymi. Windows XP Mode oferuje tzw. technologię “ostatniej mili”, która jest wykorzystywana w sytuacjach, gdy biurowa aplikacja Windows XP nie jest kompatybilna z Windows 7. Użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje biurowe Windows XP w trybie Windows XP bezpośrednio z pulpitu Windows 7.

W dużej mierze system Windows 7 jest zgodny z Windows Vista, a wiele aplikacji, które obecnie działają w komputerach z systemem Windows XP albo Windows Vista, będą uruchamiały się bezpośrednio na Windows 7. W ten sposób użytkownicy wykorzystują wyższą wydajność, lepsze zarządzanie i mocniejsze zabezpieczenia wbudowane w nowy system operacyjny Microsoft.

Źródło: Microsoft.