19 stycznia 2018

WAŻNE! HP wymieni przegrzewające się akumulatory. Sprawdź, czy twój wymaga wymiany!

Część akumulatorów do notebooków sprzedanych w ostatnich latach przez HP może się nadmiernie przegrzewać i stwarzać zagrożenie poparzenia, a nawet pożaru. W ramach programu bezpieczeństwa firma wymieni wadliwe baterie. Na stronie internetowej producenta możecie sprawdzić, czy wasz sprzęt wymaga wymiany.

Znany producent sprzętu komputerowego HP ogłosił globalny, dobrowolny program wycofania i wymiany akumulatorów w wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych. Jeżeli zakupiliście sprzęt HP między grudniem 2015 a grudniem 2017, możliwe że dołączone do nich akumulatory nadmiernie się przegrzewają i wymagają wymiany. Problem dotyczy też baterii sprzedanych w tym okresie przez firmę HP jako akcesoria lub części zamienne.

Czy wasze akumulatory objęte są programem, sprawdzicie pod adresem: www.hp.com/go/batteryprogram2018. Firma HP przygotowała dla klientów aktualizację systemu BIOS, która przełączy akumulator do „Trybu bezpieczeństwa akumulatora”. Jeżeli narzędzie sprawdzające wskaże, że program obejmuje wasz akumulator, powinniście natychmiast zaprzestać jego użytkowania i przejść do „Trybu bezpieczeństwa”. W „Trybie bezpieczeństwa” będziecie nadal mogli bezpiecznie używać komputera podłączonego do zasilacza HP, a producent zapewni bezpłatną usługę wymiany każdego akumulatora objętego programem wycofywania. Wymiany będą realizowane przez autoryzowanych techników.