26 września 2023

WatchGuard – przejęcie CyGlass Technology Services

WatchGuard ogłosił przejęcie głównego dostawcy rozwiązań do wykrywania i reagowania na incydenty – firmy CyGlass Technology Services. Transakcja została sfinalizowana 19 września 2023 r.

CyGlass jest w 100% natywną platformą chmurową, która wykorzystuje zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML), aby zapewnić małym i średnim organizacjom ochronę klasy korporacyjnej w sieciach hybrydowych.

CyGlass uzupełni architekturę WatchGuard Unified Security Platform, zapewniając wykrywanie anomalii sieciowych za pomocą sztucznej inteligencji, z wykorzystaniem usługi NDR (Network Detection and Response), a także przyspieszy działanie funkcji wykrywania i reagowania na incydenty Open eXtended (XDR) w ramach WatchGuard Threat Sync.

Sukces CyGlass odniesiony w zeszłym roku pokazuje, że średniej wielkości firmy i dostawcy usług MSP poszukują innowacyjnych rozwiązań w zakresie wykrywania i reagowania, które nie są zależne od kosztownego sprzętu. Rozwiązania WatchGuard zbudowane na technologii CyGlass zapewnią naszym partnerom przewagę konkurencyjną, która przełoży się na zwiększenie przychodów i marży. – mówi Andrew Young, dyrektor ds. produktu w WatchGuardPo zintegrowaniu z architekturą Unified Security Platform firmy WatchGuard zarówno partnerzy, jak i klienci skorzystają z najnowszych osiągnięć w zakresie bezpieczeństwa, aby powstrzymywać ataki sieciowe.

CyGlass dostarcza rozwiązania do wykrywania i reagowania na zagrożenia w chmurze i sieci, które pomagają organizacjom dostrzegać ryzyko, powstrzymywać zagrożenia i potwierdzać zgodność. Producent odzwierciedla kluczową zasadę misji WatchGuard, która polega na zapewnieniu wszystkim klientom większej dostępności zabezpieczeń klasy korporacyjnej. Konkurencyjne produkty NDR często korzystają z drogiego sprzętu i doświadczonych analityków bezpieczeństwa do zarządzania rozwiązaniami, co oznacza, możliwość wdrożenia tylko przez większe przedsiębiorstwa. Produkt i podejście CyGlass zapewniają rozwiązanie w pełni oparte na chmurze, które umożliwia średnim przedsiębiorstwom i MSP zapewnianie funkcji NDR w bardzo rozsądnych kosztach.

Założyliśmy CyGlass, aby pomóc organizacjom lepiej chronić ich sieci hybrydowe, dzięki nowej jakości inteligencji, która chroni przed najbardziej wyrafinowanymi atakami. – wyjaśnia Ed Jackowiak, założyciel i dyrektor generalny CyGlass. Dołączenie do WatchGuard i zintegrowanie naszych możliwości z imponującą architekturą Unified Security Platform przenosi naszą misję na wyższy poziom i udostępnia ją globalnej sieci partnerów i klientów.

Bezpośrednim celem połączenia firm jest integracja technologii z platformą WatchGuard oraz wsparcie obecnych klientów i partnerów CyGlass w zakresie istniejących rozwiązań tej marki. Po zintegrowaniu z platformą WatchGuard będą oni mogli korzystać z najnowszych osiągnięć w zakresie bezpieczeństwa.