12 sierpnia 2005

Udany drugi kwartał 2005 dla F-Secure 򊆘 wzrost obrotów firmy o 40 procent Firma zwiększyła przychody ze sprzedaży rozwiązań dla operatorów Internetu i klientów

Udany drugi kwartał 2005 dla F-Secure – wzrost obrotów firmy o 40 procent

Firma zwiększyła przychody ze sprzedaży rozwiązań dla operatorów Internetu i klientów indywidualnych.


F-Secure przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2005 roku. Całkowite przychody firmy wzrosły w drugim kwartale do 14,7 mln EUR, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 1,5 mln EUR. Natomiast obroty na rynku oprogramowania antywirusowego wzrosły o 40 proc. w drugim kwartale i osiągnęły wartość 13,9 mln EUR. Już czwarty kwartał z rzędu F-Secure utrzymuje szybszą dynamikę wzrostu niż wszyscy liczący się konkurenci.

Obroty na rynku odbiorców indywidualnych wzrosły w drugim kwartale łącznie o 121% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dwie trzecie przychodów F-Secure pochodzi spoza krajów skandynawskich. Szczególnie duży wzrost zanotowano w Europie Zachodniej, m.in. w Niemczech gdzie znacznie zwiększyła się sprzedaż produktów dla klientów indywidualnych. W drugim kwartale 2005 nawiązano 6 nowych porozumień partnerskich z dużymi operatorami Internetu, m.in. z Hongkongu, co ma duże znaczenie z punktu widzenia ekspansji firmy na rynki azjatyckie. Obecnie F-Secure współpracuje z 63 operatorami Internetu.


W pierwszej połowie 2005 r. firma dokonała inwestycji w najważniejszych obszarach działalności, obejmujących nowe programy badawczo-rozwojowe, działania w zakresie sprzedaży i marketingu, a także nabór nowych, wykwalifikowanych pracowników. Obecnie firma zatrudnia 366 osób, czyli o 27 % więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ponadto stworzono nowe laboratorium ochrony danych z pomieszczeniem ekranowym chroniącym przed falami radiowymi, które umożliwia badanie wirusów działających w sieciach bezprzewodowych. “Dołożyliśmy ogromnych starań, aby umocnić się na pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań technicznych. Cyberprzestępcy z coraz większym profesjonalizmem tworzą niebezpieczne oprogramowanie, a przy tym dysponują coraz większymi środkami finansowymi. Dlatego też tradycyjne metody ochrony przestają wystarczać” – powiedział Pirkka Palomäki, wiceprezes ds. badań i rozwoju w F-Secure.

F-Secure przewiduje, że rok 2005 będzie przełomowy w zakresie zabezpieczeń dostarczanych jako usługi, nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również korporacyjnych. “Oferowanie zabezpieczeń jako usług to podstawa naszej strategii. Ta tendencja jest widoczna w całej branży, a F-Secure świadomie ją promuje” – powiedział Risto Siilasmaa, dyrektor generalny F-Secure Corporation.