5 lutego 2007

Światowa premiera Windows Vista i Office 2007 Szanowni Klienci, Microsoft poinformował o wprowadzeniu na światowy rynek konsumencki swoich sztandarowych

Światowa premiera Windows Vista i Office 2007

Szanowni Klienci,Microsoft poinformował o wprowadzeniu na światowy rynek konsumencki swoich sztandarowych produktów – systemu operacyjnego Windows Vista oraz pakietu biurowego Microsoft Office 2007. Premiera obu produktów jest jednym z najważniejszych i najbardziej przełomowych wydarzeń w ponad trzydziestoletniej historii firmy. Już od dzisiaj zarówno Windows Vista, jak i Office 2007 są dostępne w ponad 70 krajach, 18 wersjach językowych i w sumie ponad 39 tysiącach sklepów tradycyjnych i internetowych. Do końca roku planowane jest wprowadzenie łącznie 99 wersji językowych obu produktów. Polskie wersje językowe obu produktów już od dziś będą trafiać na półki sklepowe. W momencie polskiej premiery, zaplanowanej na 7 marca, będą już dostępne we wszystkich polskich sklepach, również jako wersje OEM na nowych komputerach.


System Windows Vista i pakiet Microsoft Office 2007 zmienią sposób, w jaki użytkownicy komputerów pracują i relaksują się —
powiedział Bill Gates. Komputery osobiste stały się ważną częścią codziennego życia ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Miliony klientów pomogły nam zaprojektować i przetestować te produkty. Dzięki temu Windows Vista i Microsoft Office 2007 doskonale spełniają potrzeby użytkowników z całego świata.


Nowa era komputerów osobistych


Do interfejsu graficznego systemu Windows Vista i najnowszej wersji pakietu Microsoft Office wprowadzono liczne zmiany, dzięki którym oba rozwiązania stały się atrakcyjniejsze wizualnie i są łatwiejsze w użytkowaniu. Proste, intuicyjne narzędzia pozwalają klientom w łatwy sposób tworzyć i współużytkować cyfrowe dokumenty, zdjęcia, muzykę oraz filmy, a także uczestniczyć w życiu cyfrowych społeczności oraz grać w gry — zarówno w trybie online, jak i bez połączenia internetowego.


Dzięki systemowi Windows Vista klienci będą mogli w dowolnym momencie i w dowolny sposób korzystać z różnorodnych form rozrywki – począwszy od telewizji, poprzez gry wideo, aż po muzykę i filmy. O wiele łatwiej i wygodniej będzie utrzymać kontakt z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi przy użyciu poczty elektronicznej, technik nagrywania głosu i wideo. Zaprojektowane od nowa interfejsy poprawią także wydajność użytkowników. Dzięki temu zarówno przedsiębiorstwa, jak i klienci indywidualni będą mogli w prostszy sposób oraz w krótszym czasie tworzyć lepsze, bardziej profesjonalne dokumenty: od planów marketingowych po zaproszenia na urodziny. System Windows Vista i pakiet Microsoft Office 2007 usprawnią dostęp do informacji przy użyciu nowych narzędzi. Dzięki tym produktom łatwiejsze będzie znalezienie odpowiednich danych, niezależnie od tego czy będą to wiadomości e-mail, pliki graficzne, notatki czy fragmenty multimediów, a także bez względu na miejsce ich przechowywania.


Nowe wersje systemu Windows i pakietu Microsoft Office zwiększają także poziom bezpieczeństwa, pozwalając rodzicom skutecznie monitorować działania dzieci podczas użytkowania komputera i Internetu. Kilka kliknięć w nowym Centrum Kontroli Rodzicielskiej systemu Windows Vista pozwoli rodzicom zarządzać dostępem do komputera i Internetu oraz monitorować go. Opiekunowie będą mogli zdecydować, jakie rodzaje programów telewizyjnych, utworów muzycznych i gier są odpowiednie dla ich dzieci. Nowe wersje tych produktów są też bardziej bezpieczne. Narzędzia takie jak Windows Defender umożliwiają klientom ochronę komputera przed atakami internetowymi oraz zagrożeniami, jakie niosą ze sobą oprogramowanie szpiegujące, czy niebezpieczne strony internetowe. Inne mechanizmy pozwalają z kolei chronić bezpieczeństwo informacji osobistych. Narzędzie Inspektor dokumentu w pakiecie Microsoft Office 2007 pozwala usuwać z dokumentów informacje osobiste, komentarze oraz ukryty tekst, tak aby dokumenty można było przekazywać innym osobom przy jednoczesnym zachowaniu pełnej poufności.


Są to najciekawsze wersje systemu Windows i pakietu Office, jakie kiedykolwiek powstały —
powiedział Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoft Corp. Efekty wizualne są porywające, zaś poruszanie się po systemie i aplikacjach zostało znacznie usprawnione i stało się bardzo intuicyjne. Dzięki nim o wiele łatwiej jest chronić komputer, użytkownika i dzieci przed negatywnymi skutkami korzystania z Internetu. Produkty te wspólnie pozwalają też łatwiej osiągać codzienne cele.


Nowe możliwości


Microsoft spodziewa się, że wprowadzenie systemu Windows Vista na rynek spowoduje rozwój sprzętu nowej generacji, a także nowoczesnego oprogramowania oraz urządzeń i usług. Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 1,5 miliona urządzeń samodzielnych i peryferyjnych, które współpracują z systemem Windows Vista, a ponad 2000 z nich ma certyfikat zgodności z Windows Vista. Dodatkowo, tysiące producentów komputerów osobistych na całym świecie będą dołączać system Windows Vista oraz pakiet Microsoft Office 2007 do nowych komputerów.


System Windows Vista oraz pakiet Office 2007 zostały zaprojektowane tak, aby mogli na nich skorzystać nasi partnerzy. Produkty otwierają nową erę w przetwarzaniu informacji, zapowiadają wprowadzenie nowoczesnych urządzeń i oprogramowania, które będą oferowały lepsze możliwości graficzne, sprawniejszą łączność i komunikację, a także pozwolą użytkownikom czerpać więcej przyjemności z użytkowania komputerów —
dodał Steve Ballmer. Dzień premiery będzie mieć wielkie znaczenie dla rynku komputerowego.Zapraszamy do zakupu w salonie ITNS POLSKATekst zaczerpnięto ze strony www.wss.pl