21 października 2004

SurfControl w ofercie ITNS Polska – SurfControl Email Filter 5.0. Dzięki integracji z bazą danych adresów URL SurfControl (będącej elementem aplikacji Web Filter), E-mail

SurfControl
w ofercie ITNS Polska – SurfControl Email Filter 5.0.
Dzięki integracji z bazą danych adresów URL SurfControl (będącej elementem aplikacji Web Filter), E-mail Filter w wersji 5.0 identyfikuje szkodliwe treści i chroni użytkowników przed klikaniem w linki uznane za niebezpieczne, podawaniem poufnych informacji lub pobieraniem z internetu groźnych plików.

W najnowszej wersji programu rozbudowane zostały możliwości czterech technik zabezpieczeń e-maili w narzędziu Anti-Spam Agent.

Mechanizm cyfrowych sygnatur i próbek (digital fingerprints) klasyfikuje spam w 17 kategoriach, monitorując również tzw. złośliwe i żartobliwe e-maile-śmieci (junk e-mail).

Metoda analizy heurystycznej (heuristic engine) ocenia e-maile na podstawie ponad 1,000 znaków charakterystycznych tak, aby jak najdokładniej oszacować prawdopodobieństwo, że dana wiadomość jest spamem.

Technologia sieci neuronowej (neural networks) została zoptymalizowania w kierunku blokowania dwóch groźnych wzorów niechcianych wiadomości: tzw. „spamu dla dorosłych” i związanego z hazardem online.

Nowe zasady leksykalne (LexiRules) opracowano natomiast w celu analizy specyficznych odmian tekstu.

SurfControl E-mail Filter 5.0 wspiera teraz 10 języków. Analiza spamu jest prowadzona w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, portugalskim, japońskim i dwóch wersjach języka chińskiego. Według najnowszych badań, kraje azjatyckie takie, jak Południowa Korea i Chiny znajdują się tuż za Stanami Zjednoczonymi w zestawieniu państw będących największym źródłem spamu. Wielojęzyczne podejście do kwestii ochrony przed spamem staje się obecnie coraz bardziej potrzebne.

Program zabezpiecza również przed wyciekiem poufnych informacji, ułatwiając przedsiębiorstwom indywidualizowanie i definiowanie treści podlegających szczególnej ochronie.

Licencja SurfControl E-mail Filter 5.0 dla jednego użytkownika kosztuje 21,30 euro. Anti-Virus Agent jest opcjonalnym komponentem, który można zakupić w cenie 10,65 euro za użytkownika. Anti-Spam Agent i baza danych adresów URL są dostępne w formie subskrypcji, bezpłatnie przez pierwszy rok, i w cenie 10,65 euro za licencję, po upływie jednego roku użytkowania. Kalkulacje przeprowadzono dla sieci liczącej 500 użytkowników.

SurfControl jest brytyjską firmą oferującą kompletne rozwiązania kontroli dostępu i zabezpieczenia treści przekazywanych drogą internetową, które łączą filtrowanie zawartości WWW, poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i sieci P2P. Rozwiązania SurfControl są dostosowane do wymagań wielu rynków m.in. korporacyjnego, edukacyjnego oraz użytkowników indywidualnych. Mogą być zainstalowane w każdym środowisku sieciowym, współpracują z wieloma platformami systemowymi. SurfControl jest spółką publiczną notowaną na giełdzie w Londynie pod symbolem SRF. Posiada ponad 20 000 klientów i zatrudnia blisko 450 osób w 9 lokalizacjach w USA, Europie oraz regionie Azji/ Pacyfiku. Firma została uznana za najszybciej rozwijającą się spółkę w północnej Anglii w rankingu Deloitte & Touche 2002
Technology Fast 50.