12 października 2005

SpamLogic(TM): nowa technologia zwalczania spamu firmy Clearswift SpamLogic jest samouczącym się rozwiązaniem antyspamowym, które blokuje niechciane wiadomości e-mail

SpamLogic(TM): nowa technologia zwalczania spamu firmy Clearswift
SpamLogic jest samouczącym się rozwiązaniem antyspamowym, które blokuje niechciane wiadomości e-mail na poziomie bramki internetowej z dokładnością ponad 99 procent. Od października SpamLogic jest integrowany ze wszystkimi programami Clearswift MIMEsweeper dla SMTP. Użytkownikom wersji 4.3, 5.0 i 5.1 nowa technologia będzie dostarczona bezpłatnie w formie aktualizacji. SpamLogic jest też częścią nowego urządzenia zabezpieczającego firmy Clearswift – MIMEsweeper SMTP.


SpamLogic analizuje e-maile biorąc pod uwagę ich nadawcę, zawartość i adresatów, a także wszystkie załączniki. Rozwiązanie integruje kilkanaście najnowszych metod wykrywania spamu w tym tzw. analizę Bayesiana. Przy tworzeniu rozwiązania SpamLogic, Clearswift współpracował z jednym z najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie walki ze spamem – Johnem Grahamem-Cumming’iem, który pomógł w opracowaniu technologii. „SpamLogic wykorzystuje obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązania w technologii antyspamowej. Posiada algorytmy Bayesiana, które potrafią zapamiętywać treści zawarte w spamie i na ich podstawie tworzyć nowe wzorce, aby w przyszłości nie dopuścić do dostarczenia niechcianej poczty” – powiedział John Graham-Cumming.


Dodatkowe funkcjonalności technologii SpamLogic obejmują m.in. automatyczną aktualizację „białych list” oraz tworzenie „czarnych list” spamu w czasie rzeczywistym. Wykorzystują również zabezpieczenia Sender Policy Framework (SPF) i Sender ID, które zobowiązują nadawcę do potwierdzenia swojej tożsamości. Zawierają także mechanizm „tar-pitting”. Polega on na celowym opóźnianiu dostarczania e-maili wysyłanych z domeny lub adresu TCP/IP podejrzanych o generowanie spamu.


Informacje o Clearswift
Clearswift jest producentem oprogramowania do zabezpieczania elektronicznej komunikacji. Rozwiązania Clearswift chronią przed wirusami i atakami komputerowymi oraz niechcianymi lub nielegalnymi informacjami zawartymi w poczcie elektronicznej, stronach WWW czy plikach dostępnych przez FTP. Firma oferuje produkty z rodziny MIMEsweeper oraz ENTERPRISEsuite. Z produktów Clearswift korzysta 15,000 przedsiębiorstw i 20 milionów użytkowników na świecie. 40 procent firm z prestiżowego rankingu Fortune Global 500 jest klientami Clearswift. Centrala firmy znajduje się w Wielkiej Brytanii.