20 listopada 2008

Safend Encryptor już dostępny!

Safend Encryptor już dostępny!

Firma Safend wprowadza na rynek rozwiązanie do szyfrowania dysków twardych: Safend Encryptor.

Safend ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek Safend Encryptor, zapewniający szyfrowanie wewnętrznych dysków twardych. Safend Encryptor jest centralnie zarządzanym rozwiązaniem szyfrującym, które gwarantuje bezpieczeństwo informacji gromadzonych na komputerach firmowych za pomocą 256-bitowego klucza AES. Prezentowane rozwiązanie oferuje bezpieczeństwo całkowitego szyfrowania dysków oraz zapewnia łatwość szyfrowania poszczególnych plików, aby chronić poufne dane znajdujące się na komputerach i laptopach podczas pracy.

Połączenie Safend Encryptor i Safend Protector pozwala na szyfrowanie zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych dysków, a także na szczegółową kontrolę wszystkich portów i podłączanych urządzeń. To wszystko zarządzane jest z jednej konsoli, oparte na jednym serwerze i wymaga tylko jednego agenta.

Safend otrzymuje certyfikat Common Criteria.

Safend Protector otrzymał certyfikat Common Criteria na poziomie 2 (EAL 2). Producent dostarczając swoje rozwiązania do wielu jednostek rządowych, a także do firm działających globalnie na całym świecie, może teraz potwierdzić swoją wiarygodność, gdyż spełnia rygorystyczne wymogi określane przez otrzymany certyfikat. Chcesz przetestować – skontaktuj się z ITNS Polska.