16 sierpnia 2005

SafeBoot liderem w zakresie „Mobile Data Protection” W najnowszym raporcie Gartnera (1H05) SafeBoot został określony mianem lidera w segmencie rozwiązań ochrony danych.

SafeBoot liderem w zakresie „Mobile Data Protection”

W najnowszym raporcie Gartnera (1H05) SafeBoot został określony mianem lidera w segmencie rozwiązań ochrony danych. Co zaskakujące, tak wysokie notowania dla rozwiązań SafeBoot są wynikiem testów wyłącznie jednej grupy produktowej – Device Encryption, służącej do szyfrowania danych składowanych na dyskach urządzeń – komputerów stacjonarnych, laptopów oraz urządzeń PocketPC, Palm, Symbian, TabletPC. W najbliższych planach znalazło się również wsparcie dla coraz popularniejszych platform Symbian i Linux.

Rozwiązania mobilne, to obecnie bardzo perspektywiczny rynek. Wzrost jego wartości w najbliższym czasie jest szacowany na około 65%, co jest wynikiem coraz większej mobilności użytkowników, a więc i kluczowych danych, które znajdując się na ich urządzeniach przenośnych muszą być bezwzględnie chronione. Dzięki jakości swoich produktów SafeBoot rósł w ciągu ostatniego roku od dwóch do czterech razy szybciej, niż jego najbliższa konkurencja – podnosząc globalną sprzedaż aż o 94%. W obecnej chwili na świecie rozwiązaniami SafeBoot chronione są urządzenia i informacje
ok. 2 milionów użytkowników.

Flagowym produktem SafeBoot jest nagradzane 11 razy pod rząd rozwiązanie do kontroli dostępu i szyfrowania danych składowanych na dyskach – Device Encryption. Obowiązkowa ochrona fazy preboot, która kontroluje dalszy proces uruchamiania systemu operacyjnego może być wzmocniona poprzez stosowanie rozwiązań do dwuskładnikowego uwierzytelniania – np. Aladdin eToken lub ActivCard. W połączeniu z mechanizmami Single sign-On pozwala wdrażać rozwiązania bezpiecznego i zintegrowanego dostępu do zasobów.

Drugą grupą produktową jest Port Control zapewniający skuteczną kontrolę nieautoryzowanego wykorzystania urządzeń przenośnych (memory stick, pendrive, przenośne dyski twarde, napędy ZIP, itp) podłączanych do portów szeregowych, równoległych, USB, Bluetooth, FireWire, IrDA w komputerach PC, laptopach, tablet PC.

Content Encryption oferuje natomiast transparentne i automatyczne szyfrowanie wybranych plików, typów plików oraz folderów niezależnie od miejsca składowania – włączając w to dyski lokalne, dyski sieciowe, serwery plików, urządzenia przenośne i inne – zgodnie z centralnie zdefiniowaną polityką bezpieczeństwa.

O unikalnej wartości rozwiązań SafeBoot stanowi ponadto scentralizowane zarządzanie, wdrażanie i aktualizowanie wszystkich wymienionych modułów oraz zaawansowane mechanizmy odtwarzania danych i obsługi sytuacji awaryjnych – zapomniane hasło, odejście pracownika, zablokowanie konta, awaria dysku, itp.