15 grudnia 2005

Rozwiązania Microsens dla VoIP Rosnąca liczba firm skłania się ku stosowaniu sieci światłowodowych, które w porównaniu z konwencjonalnymi sieciami miedzianymi oferują dłuższą

Rozwiązania Microsens dla VoIP
Rosnąca liczba firm skłania się ku stosowaniu sieci światłowodowych, które w porównaniu z konwencjonalnymi sieciami miedzianymi oferują dłuższą żywotność i efektywność, a przede wszystkim atrakcyjne koszty instalacji i utrzymania.


W połączeniu z komponentami dla aplikacji Fiber-to-the-Office firmy Microsens, bezpieczne telefony biznesowe snom 320 i snom 360, wyposażone w złącza miedziane, umożliwiają teraz ekonomiczną telefonię IP w sieciach bazujących na włóknie optycznym.


„Istotnym warunkiem dla efektywnego wykorzystania telefonów IP w środowisku optycznym jest funkcja Power-over-Ethernet (PoE), dzięki której transmisja danych i zasilania do telefonów IP odbywa się przez jeden kabel” mówi Marko Richter, Executive Sales Manager Microsens. „Widać wyraźną tendencję w kierunku uniwersalizacji zasilania różnych urządzeń końcowych przy jednoczesnym obniżaniu kosztów infrastruktury. Dla VoIP, scentralizowane zasilanie jest teraz dostarczane poprzez PoE zgodnie ze standardem IEEE 802.3af”.


„Bez inteligentnej integracji światłowód/skrętka zaproponowanej przez Microsens, takie bezpośrednie zastosowanie naszych telefonów IP w sieciach optycznych po prostu nie byłoby możliwe.” twierdzi Dr. Michael Knieling, Marketing and Sales Director firmy snom. „Dzięki rozwiązaniom Microsens, nie musimy wyposażać naszych urządzeń, które z ich rozbudowaną funkcjonalnością i zabezpieczeniami przeznaczone są dla zastosowań profesjonalnych, w dodatkowe złącza optyczne. Oznacza to dla nas możliwości pozyskania nowych grup klientów – operatorów sieci światłowodowych.”


MICROSENS należy do czołowych producentów urządzeń aktywnych do transmisji danych w telekomunikacji i sieciach komputerowych. Od momentu powstania w 1993r. firma obsługuje stale rosnący rynek aplikacji światłowodowych. Misją MICROSENS jest rozwijanie systemów, które poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii umożliwiają realizację przyszłościowych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań do optycznej transmisji danych w obszarze sieci LAN, MAN i WAN. Do szerokiej gamy oferowanych produktów należą m.in. konwertery mediów dla standardów Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Token Ring, FDDI i ATM, rozwiązania Fiber-to-the-Desk, mini huby, switche i bridge, technologia WDM, CWDM, DWM.
Firma zarządza własną linią produkcyjną, która umożliwia szybką i elastyczną realizację zamówień. Wszystkie produkty MICROSENS są projektowane i rozwijane we własnym zakresie. Proces produkcyjny ukierunkowany jest na osiąganie wysokiego poziomu jakości.

W celu rozszerzenia działalności na skalę międzynarodową, MICROSENS otworzył swoje przedstawicielstwa w różnych regionach świata. Rynki zachodnioeuropejskie obsługiwane są przez przedstawicielstwo we Francji, w Paryżu. Na obszarze azjatyckim działa przedstawicielstwo w Singapurze. W związku z wejściem firmy na rynki Europy Środkowo-Wschodniej otwarte zostało przedstawicielstwo w Polsce, we Wrocławiu.
W 2000r. Izba Przemysłowo-Handlowa w Dortmundzie przyznała firmie nagrodę „Srebrny Merkury” w uznaniu osiągnięć firmy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Za nowoczesną i zróżnicowaną ofertę profesjonalnych rozwiązań światłowodowych dla sieci LAN i WAN oraz dobry wynik finansowy w roku 2002 MICROSENS został wyróżniony nagrodą Platynowa Sieć miesięcznika TelenetForum i tytułem Teleinformatycznej Firmy Roku 2002 na rynku polskim.