9 listopada 2005

Rekordowe wyniki Fortinet 21,000 urządzeń FortiGate i FortiMail oraz aplikacji zarządzających FortiManager i FortiLog – dostarczyła na rynki światowe amerykańska spółka

Rekordowe wyniki Fortinet

21,000 urządzeń FortiGate i FortiMail oraz aplikacji zarządzających FortiManager i FortiLog – dostarczyła na rynki światowe amerykańska spółka Fortinet w trzecim kwartale tego roku.


Fortinet podsumował wyniki osiągnięte w trzecim kwartale 2005 roku. W tym czasie firma dostarczyła na rynek ponad 21,000 urządzeń FortiGate i FortiMail oraz aplikacji zarządzających FortiManager i FortiLog. Oznacza to rekordowy wzrost sprzedaży, który w samej Ameryce Północnej wyniósł ponad 100 procent w ujęciu rocznym. W trzecim kwartale firma zrealizowała wiele kluczowych projektów w przedsiębiorstwach. O sukcesie sprzedaży zadecydował także wzrost kontraktów zawartych z operatorami i dostawcami usług internetowych, którzy wdrożyli w swoich firmach rozwiązania Fortinet. Producent został też wyróżniony szeregiem nagród technologicznych oraz certyfikatów. Forma sfinalizowała również prace nad nowatorską technologią skanowania antywirusowego (dual-pass scannig).


Do najważniejszych osiągnięć biznesowych producenta należą: kontrakt na system składający się z 1,400 sztuk zawarty z tajwańską agencją bezpieczeństwa narodowego oraz umowa wartości 1 miliona USD podpisana z głównym amerykańskim dostawcą usług internetowych. Fortinet zawarł też długoterminowe porozumienie o współpracy wartości wielu milionów dolarów z jednym czołowych europejskich operatorów telekomunikacyjnych.


Trzeci kwartał był też czasem zwiększonych inwestycji. W Sunnyvale (Kalifornia) otwarta została nowoczesna centrala firmy. Nawą siedzibę, dwukrotnie większą od poprzedniej, wyposażono w nowatorskie centra obsługi klientów i dostaw.


Firma został uznana za światowego lidera rynku urządzeń do zintegrowanego zarządzania zagrożeniami (UTM). Otrzymała 4 miejsce w rankingu 50 najszybciej rozwijających się firm (Silicon Valley/San Jose Business Journal). Dwukrotnie znalazła się też w gronie 100 najszybciej rozwijających się firm amerykańskich („Top 100” i „Hot 100” ).


Rozwiązanie FortiGate 3600 otrzymało uznawany na całym świecie status „Zatwierdzony przez NSS” w kategorii urządzeń UTM. Firma uzyskała też kolejny, siódmy już, certyfikat ICSA w zakresie wykrywania i usuwania wirusów na poziomie stacji roboczych. Następna nagroda – certyfikat Virus Bulletin (VB) 100% – przypadła w udziale oprogramowaniu FortiClient Host Security.