16 lutego 2005

Raidtec CS3102: nowa macierz RAID SCSI-to-SATA Raidtec CS3102 został zaprojektowany dla firm średniej wielkości oraz oddziałów i biur handlowych. Sprawdzi się też w studiach

Raidtec CS3102: nowa macierz RAID SCSI-to-SATA
Raidtec CS3102 został zaprojektowany dla firm średniej wielkości oraz oddziałów i biur handlowych. Sprawdzi się też w studiach filmowych i telewizyjnych oraz agencjach reklamowych. Umożliwia zbudowanie jednolitej przestrzeni dyskowej, w której będzie można przechowywać duże ilości danych takich, jak: cyfrowe pliki audio i wideo czy dokumenty graficzne wysokiej rozdzielczości.


CS3102 posiada dwa kanały Ultra 320 SCSI, co umożliwia transmisję danych z maksymalną prędkością 640 MB na sekundę. Urządzenie można wyposażyć w 12 dysków twardych Serial ATA (SATA). Całkowita pojemność wyniesie wtedy przeszło 4.5 TB danych. System oferuje ponadto możliwość dynamicznego zwiększenia pojemności w ramach jednej obudowy. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć cache o pojemności 256 MB z możliwością rozszerzenia do 1GB. Macierz RAID CS3102 ma wysokość 2U i jest przeznaczona do montażu w szafach przemysłowych typu rack.

Raidtec CS3102 dostarczany jest standardowo z oprogramowaniem Raidtec Manager?. To łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, bazujący na technologii JAVA, przeznaczony do konfiguracji i zarządzania systemem pamięci masowej.


Przydatną funkcją aplikacji jest możliwość szybkiej optymalizacji struktury wolumenu RAID w momencie jego tworzenia. Opcja ta jest realizowana przez wybór wstępnie skonfigurowanych profilów RAID. Administrator po prostu wybiera profil najlepiej pasujący do środowiska, w którym wykorzystywany jest dany wolumen RAID. Do dyspozycji ma predefiniowane profile przeznaczone dla stacji roboczych i CAD/CAM, serwerów plików, serwerów przechowujących dane multimedialne oraz serwerów baz danych.

Urządzenie obsługuje poziomy RAID 0, 1, 10 i 5. Standardowo wyposażone jest we wszelkie niezbędne funkcje nadmiarowości zabezpieczające przechowywane dane. Posiada dodatkowe zasilacze i wentylatory. Dyski mogą być wymieniane w trakcie pracy urządzenia (hot swap).


Informacje o firmie Raidtec Corporation
Raidtec jest producentem systemów RAID (Redundant Array of Independent Disks), służących do bezpiecznego składowania i udostępniania danych. Firma specjalizuje się w produkcji trzech grup rozwiązań macierzowych: SAS (Server Attached Storage) – rodziny FlexArray, FlexArray, NAS (Network Attached Storage) – rodzina serwerów SNAZ podłączanych bezpośrednio do sieci LAN, SAN (Storage Area Network) – Rodzina macierzy FibreArray. Wszystkie produkty posiadają znak jakości ISO 9001 i są produkowane na terenie Unii Europejskiej. Raidtec powstał w 1992 roku, w kwietniu 2004 roku został przejęty przez firmę Plasmon.