13 czerwca 2005

Radware DefensePro otrzymał wyróżnienie NSS APPROVED po testach na rok 2005 w grupie rozwiązań IPS. NSS Group jest największą, najważniejszą, a zarazem niezależną organizacją

Radware DefensePro otrzymał wyróżnienie NSS APPROVED po testach na rok 2005 w grupie rozwiązań IPS.
NSS Group jest największą, najważniejszą, a zarazem niezależną organizacją testującą systemy bezpieczeństwa.


NSS Approved jest wyróżnieniem przyznawanym produktom, które pomyślnie przeszły testy z bardzo szerokiego zakresu. Procedura sprawdzania pozwala gruntownie przetestować urządzenie pod każdym względem w zakresie zgodności ze standardami przy określonych kryteriach testowania. Testy NSS
w grupie urządzeń IPS oceniają wydajność, niezawodność, efektywność zabezpieczeń, a także użyteczność testowanych systemów IPS.Raport z testów jest dostępny w Radware Security Zone (http://www.radware.com/content/security/) pod adresem http://www.radware.com/content/document.asp?_v=about&document=5483.

DefensePro chroni w trybie inline przed wirusami, worm’ami, trojanami i atakami typu DoS
z przepustowością 3 Gigabit, zapewniając transparentną ochronę przed atakami aplikacyjnymi. Zbudowany na bazie najwydajniejszego dedykowanego przełącznika zabezpieczeń dostępnego na rynku, zapewnia zaawansowane mechanizmy izolujące, blokujące i realizujące ochronę w czasie rzeczywistym praktycznie w każdym środowisku, począwszy od centrali poprzez biura regionalne,

i oddziały. Wykorzystując DefensePro można również w prosty sposób zarządzać dostępną przepustowością i jakością obsługi usług zapewniając zadeklarowaną przepustowość.

Radware DefensePro dostępne jest w sieci dystrybucyjnej CLICO sp. z o.o. – autoryzowanego dystrybutora Radware w Polsce, Europie Centralnej i Wschodniej. Więcej informacji n.t. produktów firmy Radware dostępne jest pod adresami http://www.radware.com i http://www.clico.pl/hardware/radware/.


O RADWARE

Radware jest od wielu lat wiodącym dostawcą rozwiązań zarządzania ruchu sieciowego z zachowaniem pełnego zrozumienia potrzeb i specyfiki aplikacji systemu informatycznego (Intelligent Application Switching).


Rozwiązania Radware są powszechnie stosowane w systemach finansowych, bankowych, e-commerce, centrach danych oraz wszędzie tam gdzie wymagane jest zapewnienie stałej i niezakłóconej pracy aplikacji systemu informatycznego. Sterowanie ruchu sieciowego odbywa się z zachowaniem wielo-Gigabitowej wydajności. Oprócz ochrony przed awariami i eliminowania niedostępności aplikacji, rozwiązania Radware zapewniają także optymalizację pracy serwerów oraz kompleksowe ich zabezpieczenie przed atakami DoS i intruzami.

Urządzenia Radware są oparte na wysoko-wydajnej platformie Motorola PowerPC oraz specjalizowanych układach ASIC, umożliwiających uzyskanie przepływności do 44 Gigabitów. Produkty i rozwiązania Radware spotkały się z uznaniem wymagających klientów na całym świecie i uzyskały wiele prestiżowych naród nadawanych przez niezależne instytucje.


Autoryzowany dystrybutorem Radware w Polsce jest CLICO sp. z o.o. Więcej informacji dostępnych jest pod adresami: http://www.radware.com, http://www.clico.pl


O CLICO


Założona w 1991 roku firma CLICO Sp. z o.o. działa na polskim rynku jako specjalizowany dystrybutor oprogramowania i sprzętu sieciowego z silnym zogniskowaniem na problemy bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych oraz zagadnień e-commerce. W ofercie firmy znajdują się produkty czołowych, najlepszych w swojej dziedzinie firm oferujących: systemy zaporowe firewall, rozwiązania dla wirtualnych sieci prywatnych VPN, szyfratory, systemy identyfikacji cyfrowej i autoryzacji, systemy PKI, rozwiązania niezawodnej pracy serwisów sieciowych, systemy antywirusowe i antywandalowe, rozwiązania kreowania polityki dostępu do Internetu, kompletne rozwiązania budowy infrastruktury e-commerce (systemy pocztowe, kartotekowe, serwery portal, B2B, etc.), zaawansowane emulatory terminali, narzędzia integracji heterogenicznych systemów operacyjnych, urządzenia sieciowe (przełączniki, routery) i wiele innych. Wszystkie oferowane produkty dostępne są w rozległej sieci dystrybucyjnej autoryzowanych partnerów CLICO działających na terenie całej Polski. CLICO konsekwentnie koncentruje swoją działalność na współpracy z partnerami handlowymi starając się zaoferować jak najlepsze warunki obsługi logistycznej, handlowej i technicznej, chcąc być jak najlepiej rozumianych dystrybutorem z wartością dodaną, zaawansowanych i niejednokrotnie trudnych rozwiązań. Istotną częścią działalności firmy jest także eksport do wszystkich krajów Europy Wschodniej.

Poza Działem Dystrybucji w firmie działają także: Dział Usług Profesjonalnych zajmujący się profesjonalnymi usługami wsparcia technicznego oraz Dział Szkoleń zajmujący się prowadzeniem szkoleń autoryzowanych i po-wdrożeniowych dla całej linii oferowanych produktów.


Wysoka jakość obsługi potwierdzona jest certyfikatem PN-EN ISO 9001:2001 z kryteriami WSK przyznanym CLICO sp. z o.o. w grudniu 2002 przez IQNet.