3 października 2005

Quantum w czołówce Najnowszy raport firmy badawczej IDC ujawnia, że Quantum Corporation zdobył 28 proc. udziałów europejskiego rynku rozwiązań taśmowych dla firm średniej

Quantum w czołówce

Najnowszy raport firmy badawczej IDC ujawnia, że Quantum Corporation zdobył 28 proc. udziałów europejskiego rynku rozwiązań taśmowych dla firm średniej wielkości. Producent wyprzedził konkurentów i znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia.


W roku 2004 Quantum dostarczył 40 proc. więcej bibliotek taśmowych serii PX niż rok wcześniej. Wzrost ten napędzany był zwłaszcza rosnącym popytem na model PX720. Znaczne zwiększenie udziałów producenta na rynku rozwiązań taśmowych dla firm średniej wielkości przyczyniło się do umocnienia pozycji firmy na całym rynku rozwiązań taśmowych w Europie. Udziały Quantum w tym segmencie wzrosły do 12 procent. Zanotowany wzrost jest również rezultatem sukcesów w sprzedaży autoladerów: SuperLoader i ValueLoader.

Quantum zapowiedział utrzymanie mocnej pozycji na rynku. Firma wprowadzi wkrótce trzy nowe modele bibliotek taśmowych przeznaczonych dla firm średniej wielkości: PX502, PX506 i PX510 oraz nowego autoloadera SuperLoader 3. Nowe urządzenia można już zamawiać u autoryzowanych dystrybutorów Quantum.


“Cieszę się, widząc jak przyjęta strategia koncentracji na rozwiązaniach do wykonywania kopii zapasowych, odzyskiwania i archiwizowania danych, przynosi owoce w Europie,” powiedział Franco Mezzullo, wiceprezes w Quantum EMEA. “Naszym celem jest dostarczać systemy pamięci masowych dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość i rodzaj prowadzonego biznesu. Będziemy kontynuować przyjętą strategię i skupiać się na umacnianiu pozycji lidera. Wprowadzenie nowych produktów z serii PX500 i SuperLoader 3 pokazują, że Quantum cały czas pracuje nad udostępnianiem rozwiązań bogatych w funkcjonalności w cenie niższej niż konkurencja.”