8 listopada 2005

Quantum DLT-V4: nowy napęd taśmowy dla rynku MSP Veracomp rozszerza ofertę pamięci masowych o najnowszy napęd taśmowy firmy Quantum o nazwie DLT-V4. Urządzenie wykorzystuje

Quantum DLT-V4: nowy napęd taśmowy dla rynku MSP

Veracomp rozszerza ofertę pamięci masowych o najnowszy napęd taśmowy firmy Quantum o nazwie DLT-V4. Urządzenie wykorzystuje technologię DLT i przeznaczone jest dla firm z sektora MSP. Jego cena nie przekracza 1 tys. USD, a koszt 1 GB danych wynosi jedynie 12 centów.


Quantum DLT-V4 oferuje pojemność 320 GB i transfer danych na poziomie 72 GB na godzinę (przy kompresji 2:1). Oznacza to, że nowy napęd Quantum zapewnia czterokrotnie większą pojemność i trzykrotnie wyższą szybkość transmisji niż obecne na rynku urządzenia typu DAT 72.


Urządzenie wyposażone jest w zaawansowane narzędzia zarządzania, takie same, jakie dotychczas były dostępne wyłącznie w napędach taśmowych dla dużych przedsiębiorstw i korporacji. Program DLTSage umożliwia diagnozowanie stanu nośników i urządzenia. Natomiast oprogramowanie DLTIce pozwala na współpracę napędu z taśmami jednokrotnego zapisu WORM (Write Once Read Many). Program zapewnia też kompatybilność napędu wstecz i umożliwia odczyt danych ze starszych nośników DLTtape VS1. Obydwa programy będą oferowane bezpłatnie wraz z zakupem napędu DLT-V4.


Nowy napęd taśmowy Quantum jest dostępny w wersjach z interfejsami SATA i Ultra 160 SCSI. Urządzenie jest przystosowane do rozbudowy o nowe komponenty w przyszłości.


Produkt pojawi się w ofercie Veracomp w grudniu br.


Quantum należy do światowych liderów rynku rozwiązań do składowania, odtwarzania i wykonywania kopii zapasowych danych. Dzięki przejęciu firmy Certance, producent oferuje rozwiązania dla przedsiębiorstw każdej wielkości, zaczynając od napędów taśmowych, przez autoloadery i biblioteki taśmowe, kończąc na systemach disk-to-disc backup. Na świecie firma posiada sieć ponad 20 dystrybutorów i 5,000 resellerów. Zatrudnia 2500 osób.