17 sierpnia 2005

QLogic został liderem rynku kontrolerów Fibre Channel w 2004 roku QLogic uzyskał najwyższe przychody i największą sprzedaż kontrolerów Fibre Channel na świecie. Firma

QLogic został liderem rynku kontrolerów Fibre Channel w 2004 roku

QLogic uzyskał najwyższe przychody i największą sprzedaż kontrolerów Fibre Channel na świecie. Firma została niekwestionowanym numerem jeden wśród producentów tego rynku.


QLogic zdobył pierwsze miejsce w gronie największych dostawców kontrolerów Fibre Channel na świecie. W roku kalendarzowym 2004 firma osiągnęła najwyższe przychody i zrealizowała największą ilość dostaw kontrolerów FC. Wyniki opublikowane zostały w nowym raporcie firmy Gartner Dataquest zatytułowanym „Światowy rynek komponentów Fibre Channel do sieci SAN w 2004 roku”.


Przychody QLogic ze sprzedaży kontrolerów FC wzrosły o 23 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, dając firmie 43,7 procentowy udział tego rynku. Natomiast liczba dostarczonych portów wzrosła o 45 procent, co przekłada się na 48,1 procentowy udział producenta w obszarze najwyższych dostaw kontrolerów FC.


Dodatkowo, raport ujawnia, że w kategorii producentów o najszerszej ofercie komponentów Fibre Channel do sieci SAN, QLogic osiągnął drugą pozycję zarówno w zakresie wysokości przychodów, jak i ilości dostarczonych sztuk. Wzrost producenta w tych segmentach wyniósł blisko 16 procent.


Według raportu, w 2004 roku rynek komponentów Fibre Channel do sieci SAN wzrósł 11 procent i osiągnął wartość 1,96 miliardów USD.