7 lutego 2017

Program bezpieczeństwa HP – poszerzona lista akumulatorów do wymiany

W styczniu 2017r. firma HP ogłosiła rozszerzenie programu bezpieczeństwa dotyczącego wycofania i wymiany akumulatorów w niektórych notebookach, ogłoszonego w czerwcu 2016 r. Program poszerzono o dodatkowe akumulatory.

Akumulatory objęte programem dostarczono z konkretnymi modelami notebooków firmy: HP, Compaq, HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario oraz HP Pavilion sprzedawanymi na całym świecie od marca 2013 r. do końca października 2016 r. Akumulatory te były sprzedawane jako akcesoria lub części zapasowe oraz montowane przez pomoc techniczną.

Uwaga! Akumulatory te mogą się przegrzewać i stwarzać ryzyko pożaru i oparzeń. Listę akumulatorów można sprawdzić tutaj.

Firma HP prosi klientów o:

  1. ponowne sprawdzenie swoich akumulatorów na stronie internetowej programu, nawet jeśli zrobiło się to wcześniej i otrzymało informację, że nie są one objęte programem
  2. Jeśli proces sprawdzania wykazał, że akumulator jest objęty programem, klient powinien bezzwłocznie przestać go używać, wyjąć z notebooka i zamówić bezpłatny egzemplarz na wymianę.

W zamian za każdy sprawdzony i podlegający wycofaniu akumulator otrzymasz nieodpłatnie nowy. Dla klientów mających do wymiany co najmniej 10 potencjalnie objętych programem akumulatorów firma HP opracowała procedurę pomocy przy sprawdzaniu i zamawianiu. Szczegóły znajdują się tutaj.