2 marca 2005

Polycom w medycynie MedLink Cart i Practitioner Cart pracują w oparciu o systemy wideokonferencyjne Polycom VSX 7000 i VSX 8000. Wykorzystywane będą do konsultacji medycznych,

Polycom w medycynie

MedLink Cart i Practitioner Cart pracują w oparciu o systemy wideokonferencyjne Polycom VSX 7000 i VSX 8000. Wykorzystywane będą do konsultacji medycznych, prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz zarządzania opieką pacjenta.


Dzięki oparciu na platformach VSX MedLink Cart i Practitioner Cart oferują wysoką jakość transmisji dźwięku i obrazu, szyfrację, wysoką rozdzielczość oraz dźwięk stereofoniczny. Pozwala to na zapewnienie pacjentom ulepszonego zdalnego kontaktu z lekarzem.

Wysoka jakość, niezawodność oraz transparentna praca naszych rozwiązań pozwala służbie medycznej zwiększać efektywność, ilość obsługiwanych pacjentów oraz jakość świadczonych usług.- powiedział Craig Lynar, wiceprezes segmentu urządzeń specjalistycznych w Polycom.


MediaLink Cart integruje różnorodne narzędzia i urządzenia medyczne podczas transmisji wideokonferencyjnej. Karta sprawdza się w sytuacjach wymagających podłączenia narzędzi poprzez wyjście S-Video lub Composit oraz gdy konieczne jest wykorzystanie monitora lub kamery. Zapewnia jednocześnie wsparcie i bezpieczeństwo narzędziom medycznym.

Practitioner Cart oferuje interaktywną komunikację audio i wideo w czasie rzeczywistym. Karta posiada niewielkie wymiary, dzięki czemu sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Zapewnia wysoką jakość transmisji dźwięku i obrazu oraz bezpieczeństwo wsparte szyfracją. Przystosowana jest także do pracy w sieciach bezprzewodowych.