16 czerwca 2010

Polycom OTX 300, nowe rozwiązanie przyszłości wchodzi na rynek

Polycom OTX 300, nowe rozwiązanie przyszłości wchodzi na rynek

Polycom rozszerza portfolio swoich rozwiązań telepresence o nowy system Polycom® Open Telepresence Experience (OTX™) 300. Rozwiązanie typu „immersive telepresence” zapewnia naturalną współpracę, w tym obsługę wideo full 1080p, przy zapotrzebowaniu na pasmo mniejszym nawet o połowę w porównaniu z konkurencyjnymi systemami.

Pomagając obniżyć koszty, Polycom OTX 300 obsługuje wideo w jakości HD przy zapotrzebowaniu pasma zmniejszonym nawet o 50 procent w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, a wszystko to dzięki wdrożeniu przez firmę Polycom H.264 High Profile, nowej, opartej na standardach technologii kompresji wideo. Dostępna jedynie w produktach Polycom, technologia H.264 High Profile obniża zapotrzebowanie pasma wykorzystywane przez rozwiązania telepresence, jak również może pomóc organizacjom znacznie rozbudować instalacje wideo bez potrzeby inwestowania w kosztowne modyfikacje sieci (patrz nota prasowa na temat obsługi technologii H.264 High Profile).

Zalety rozwiązania Polycom OTX

Oprócz najniższego całkowitego kosztu utrzymania, system immersive telepresence Polycom OTX 300 oferuje następujące zalety i funkcje:

  • Najbardziej efektywna współpraca na duże odległości. Obraz ludzi jest bardzo rzeczywisty, co umożliwia bardziej efektywną współpracę na duże odległości, jednocześnie redukując potrzebę podróży służbowych. Doskonale zaprojektowane środowisko daje wrażenie „zanurzenia w obrazie”, jak również oferuje doskonałą jakość dźwięku, obraz w jakości full 1080p oraz współdzielenie treści HD na monitorach, które w razie potrzeby podnoszą się automatycznie – a wszystko to chronione jest za pomocą technologii Lost Packet Recovery™ , która zapewnia stałe, wysokiej jakości wrażenia podczas pracy w sieciach IP.
  • Największa elastyczność sal konferencyjnych. Wszechstronny wielofunkcyjny projekt został zoptymalizowany w celu osiągnięcia wyjątkowych multimedialnych wrażeń podczas spotkań „twarzą w twarz” i „na żywo” z użyciem wideo. Umożliwia to maksymalne zwiększenie efektywności pracowników oraz pełne wykorzystanie sal konferencyjnych i pomieszczeń również dzięki możliwości obsługi innych aplikacji biznesowych oprócz wykorzystywania ich dla potrzeb spotkań telepresence (mogą to być np. prezentacje w salach konferencyjnych).
  • Najwyższa ochrona inwestycji dzięki standardowej interoperacyjności. Polycom zapewnia płynną łączność z dwoma milionami standardowych systemów telepresence i wideokonferencyjnych, które są obecnie w użyciu na całym świecie.
  • Naturalna integracja z wiodącymi platformami Unified Communications. Zgodnie ze strategią Polycom Open Collaboration Network, produkty telepresence firmy Polycom są zintegrowane z wiodącymi platformami UC i sieciowymi. W momencie wprowadzenia na rynek, Polycom OTX 300 obsługiwać będzie naturalną integrację ze środowiskami Microsoft UC (Programy Microsoft Office Communications Server R2 oraz Microsoft Exchange), jak również funkcję konferencyjną Polycom dla programu Outlook, która znacznie upraszcza komunikację wizualną i umożliwia jej naturalne wykorzystywanie podczas pracy z programem Microsoft Outlook.
  • Wyrafinowana stylistyka systemu. System Polycom OTX 300 charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Umożliwia logiczny i naturalny sposób współpracy, dzięki czemu uczestnicy mogą skupić się na interakcji z innymi osobami. Przednie i tylne ścianki otoczenia oraz zoptymalizowane oświetlenie poprawiają wrażenia akustyczne i wizualne, jak również ograniczają do minimum wymagania kosztownych modyfikacji pomieszczeń. Nowocześnie zaprojektowana, ponadczasowa architektura może być modyfikowana i przystosowywana do obsługi nowych technologii, co stanowi ogromną wartość w długim okresie czasu.
  • Globalne usługi, wsparcie i dostępność. Rozwiązania immersive telepresence firmy Polycom są dostępne na całym świecie w sieci certyfikowanych partnerów sprzedaży firmy Polycom wraz z uzupełniającymi usługami w zakresie wdrożenia oraz zarządzania, co ma zapewnić klientom maksymalną satysfakcję oraz szybki zwrot z inwestycji. System Polycom OTX 300 będzie dostępny w trzecim kwartale 2010 roku.