30 marca 2005

Peribit wspiera telekomunikację Firma Raymour & Flanigan w oparciu o istniejącą sieć telekomunikacyjną uruchomi usługi transmisji VoIP. Usługi dostępne będą w sześciu stanach

Peribit wspiera telekomunikację
Firma Raymour & Flanigan w oparciu o istniejącą sieć telekomunikacyjną uruchomi usługi transmisji VoIP. Usługi dostępne będą w sześciu stanach północno-wschodniej części USA. Do realizacji projektu wykorzystane zostaną rozwiązania Peribit Sequence Reducer (SR) zapewniające wzrost przepustowości sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów inwestycyjnych. Akceleratory z serii SR oferują elastyczną skalowalność, wysoką niezawodność raz szybką i prostą instalację. Wzrost przepustowości sieci zapewniają dzięki kompresowaniu danych na jednym końcu łącza i rozkompresowaniu na drugim końcu.


Według Dava Fostera, dyrektora ds. sieci i telekomunikacji w Raymour & Flanigan, jakość głosu zakłócana jest przez różnego rodzaju aplikacje graficzne. „Kiedy użytkownik rozmawia przez telefon i uruchamia jednocześnie aplikacje, połączenie jest przerywane” – twierdzi Foster.

„Poprzednio, w celu zaktualizowania transmisji pakietów o zmiennej długości, próbowaliśmy skonfigurować nasze rutery w taki sposób, aby transmisja głosu odbywała się priorytetowo. Niestety ta operacja nie pomogła” – kontynuuje Dave Foster. Po kalkulacji rocznych kosztów aktualizacji, firma Raymour & Flanigan zdecydowała przeanalizować inne opcje. Testy platform Peribit Sequence Reducer przyniosły najbardziej korzystne efekty.


W rezultacie w projekcie wykorzystane zostanie 51 platform Peribit SR-20 w oddalonych lokalizacjach oraz platforma SR-100, która zainstalowana będzie w centrum danych w Syracuse.

Informacje o Peribit
Firma Peribit została założona z roku 2000. Jest właścicielem patentu na technologię MSR (Molecular Sequence Reduction), stanowiącą podstawę produkowanych urządzeń Sequence Reducer (SR). Peribit jest firmą prywatną finansowaną przez: Accel Partners, Foundation Capital i Mayfield. Centrala firmy mieści się w Santa Clara w Kalifornii w USA.