23 października 2018

Ostrzegamy przed szarymi kanałami!

Użytkownicy końcowi kupując rozwiązania Cisco mają na względzie przede wszystkim zaufanie do marki ponieważ stanowi ono podstawę biznesu partnerów producenta. Jednak istnieją inne źródła nielegalnych produktów, które to zaufanie podkopują, ze szkodą dla wszystkich ogniw sieci sprzedaży.

Produkty które nie pochodzą z autoryzowanego kanału sprzedaży Cisco mogą być pozbawione ochrony gwarancyjnej, najpewniej przeszły przez wiele rąk co w rezultacie skutkuje tym, że producent nie dysponuje wiedzą na temat tego, co działo się z takim sprzętem i jak był przechowywany czy transportowany. Dostawy z niepewnych źródeł mogą dotyczyć produktów używanych, składanych, modyfikowanych lub nawet podrabianych. Często powoduje to niewłaściwe funkcjonowanie i wiąże się to z ryzykiem dla bezpieczeństwa systemu informatycznego klienta.
Specjaliści Cisco zdecydowanie zalecają, aby zamówienia produktów tej marki realizować wyłącznie w autoryzowanych kanałach sprzedaży. Tylko wtedy można mieć pewność, że otrzymujemy urządzenia z ważną gwarancją, które mogą być objęte pomocą techniczną producenta i posiadają licencje na oprogramowanie.

Jako autoryzowany partner sprzedażowy Cisco zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania informacji produktowej i wycen oryginalnych produktów tej marki!