24 września 2009

Oprogramowanie McAfee do ochrony dzieci

Oprogramowanie McAfee do ochrony dzieci

Pod nazwą Family Protection kryje się nowe oprogramowanie firmy McAfee, którego celem jest ochrona dzieci przed niewłaściwymi treściami w Internecie, a także przed niebezpiecznymi zachowaniami w sieciach społecznościowych. Pakiet kosztuje 30 euro i współpracuje z innymi aplikacjami oferowanymi przez producenta.

Za pomocą Family Protection rodzice mogą monitorować aktywność latorośli w Internecie, otrzymując wykazy odwiedzanych stron i protokoły rozmów na czatach. Filtr stron WWW dysponuje 35 kategoriami, w tym np. pornografia i przemoc. Program umożliwia też blokowanie określonych aplikacji, jak np. gier czy klientów P2P. Jeśli zablokowane zostaną usługi, takie jak poczta elektroniczna czy czat, automatycznie odcięty zostanie też dostęp do stron WWW, które takowe usługi oferują. Ponadto wysyłanie e-maili można ograniczyć do grupy zaufanych adresów.

Rodzice otrzymują e-maile z ostrzeżeniami, jeśli ich dzieci udostępniły dane osobowe w sieciach społecznościowych, i mogą też wygenerować zestawienie z przekazanych tam danych. Dzięki zarządzaniu czasem, opiekunowie mogą określić, kiedy i jak długo dzieci mogą surfować po Internecie. Za pośrednictwem strony domowej McAfee rodzice mogą też zdalnie zmieniać ustawienia programu, więcej…