15 maja 2006

Nowy wymiar prędkości – nadchodzi 802.11n D-Link, producent urządzeń do budowy sieci komputerowych, jako pierwsza na rynku, przygotowała gamę produktów zgodnych ze standardem

Nowy wymiar prędkości – nadchodzi 802.11n
D-Link, producent urządzeń do budowy sieci komputerowych, jako pierwsza na rynku, przygotowała gamę produktów zgodnych ze standardem 802.11n (draft).


Najpierw w sprzedaży pojawi się karta DWA-142 ze złączem USB, przeznaczona do notebooków i komputerów stacjonarnych. Wkrótce dostępne będą też dalsze urządzenia do budowy sieci, takie jak rutery, rutery bezprzewodowe i punkty dostępowe.


DWA-142 wyposażona jest w system inteligentnych anten, poprawiających odbiór sygnału bezprzewodowego. Dzięki technologii StreamEngine pozwala na priorytetyzację wybranych przez użytkownika aplikacji. Funkcja Click’n Connect ułatwia instalację i konfigurację urządzenia, ograniczając ją do zaledwie kilku kliknięć myszką. Karta jest kompatybilna ze starszymi standardami 802.11b i 802.11g.


Ratyfikację standardu 802.11n przewidziano na 2007 rok. Zagwarantuje on wydajniejsze działanie sieci bezprzewodowych dzięki zwiększeniu przepustowości i szybkości przesyłania danych. Produkty, które obecnie pojawiają się na rynku są zgodne z draftem standardu 802.11n, który został uchwalony w styczniu tego roku przez IEEE.


Produkty zgodne ze standardem 802.11n (draft) pojawią się w sprzedaży na początku czerwca. Oprócz karty DWA-142 dostępne będą: ruter bezprzewodowy DIR-635, karta do PC DWA-547, karta do notebooków DWA-645, punkt dostępowy DAP-1353 oraz ruter z modemem ADSL DSL-2740.


D-Link jest czołowym światowym producentem sprzętu sieciowego. Firma, obchodząca w tym roku 20 rocznicę powstania, przewodzi w wielu segmentach rynku sieciowego. Jest m.in. głównym dostawcą urządzeń do budowy sieci bezprzewodowych. D-Link Polska ściśle współpracuje z krajowymi ośrodkami akademickimi, szczególnie z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. W ramach projektu „Kulturalnie bez kabli” D-Link sponsoruje sieci bezprzewodowe w wielu instytucjach kulturalnych Warszawy (m.in. w Galerii Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej, Teatrze Dramatycznym, Bibliotece Uniwersyteckiej), które bezpłatnie służą pracownikom, artystom oraz gościom.