19 lipca 2005

Nowy rekord zasięgu sieci bezprzewodowej Proxim TechEd jest najważniejszą konferencją Microsoft w zakresie edukacji technicznej. Przeznaczona jest dla kadry informatycznej:

Nowy rekord zasięgu sieci bezprzewodowej Proxim
TechEd jest najważniejszą konferencją Microsoft w zakresie edukacji technicznej. Przeznaczona jest dla kadry informatycznej: programistów oraz administratorów sieci i systemów. Jej tematyka obejmuje bieżące, a także nowe technologie, których wprowadzenie na rynek jest dopiero planowane.


Proxim, już po raz czwarty, został wybrany jako dostawca bezprzewodowej sieci obsługującej coroczną konferencję Microsoft TechEd Europe. W ubiegłym roku, w trakcie edycji 2004, bezprzewodowa sieć Proxim obsługiwała ponad 4700 użytkowników. Była to ponad dwa i pół razy większa sieć od największej sieci bezprzewodowej, której wdrożenie Microsoft zlecił w Europie. „Na Tech-Ed 2005, zamierzamy pobić następny rekord,” – powiedział Lionel Chmilewsky, wiceprezes ds. sprzedaży w Proxim.


Proxim zainstalował ponad 100 bezprzewodowych punktów dostępowych klasy enterprise ORiNOCO AP-4000. Każdy z nich obsługuje trzy protokoły transmisji danych 802.11a, 802.11b i 802.11g. Bezpieczeństwo sieci zapewni m.in. standard Wi-Fi Protected Access (WPA).


Komentując wybór produktów Proxim, Andrew Cheeseman, menedżer ds. technicznych w dziale organizacji imprez w rejonie EMEA w Microsoft, powiedział: „Proxim dostarcza światowej klasy rozwiązanie do bezprzewodowej transmisji danych w postaci AP-4000. Urządzenia te doskonale sprawdziły się w przeszłości. Oczekujemy, że i tym ustanowimy nowy rekord budując największy na świecie bezprzewodowy hot spot.”