10 września 2009

Nowy F-Secure Internet Security 2010

Nowy F-Secure Internet Security 2010

F-Secure, producent rozwiązań do ochrony danych, wprowadził dziś na rynek nową wersję swojego sztandarowego rozwiązania F-Secure Internet Security 2010. Jednocześnie pojawiło się nowe logo, czyli znany już trójkąt w nowoczesnej wersji.

Nowy F-Secure Internet Security 2010
Zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez AV-Test.org* pakiet ochronny F-Secure Internet Security 2010:

  • o 80% zmniejszył wpływ na pracę systemu
  • o 70% mniej pamięci zużywa
  • o 60% szybciej skanuje komputer

Nowa funkcja ochrony przeglądania sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Gdy użytkownik szuka konkretnego hasła np. poprzez Google otrzymuje listę stron. Te bezpieczne są zaznaczone zielonym symbolem, natomiast obok szkodliwych pojawia się czerwony znak „x”. Oprogramowanie automatycznie blokuje witryny, które rozpowszechniają niebezpieczne aplikacje lub służą do wyłudzania poufnych danych np. dostępu do konta bankowego on line. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez F-Secure w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, tylko jedna czwarta respondentów uważa, że nie jest zagrożona złośliwym oprogramowaniem rozpowszechnianym za pomocą stron www. Ponad 40% użytkowników nie ma takiej pewności. Natomiast najmniej bezpieczni czuli się Polacy (63% uważało, że grożą im wirusy i inne kody dystrybuowane przez witryny), na drugim miejscu znaleźli się Szwedzi z 40% takich odpowiedzi**.

Ochrona przeglądania w F-Secure Internet Security 2010 obejmuje też unikatową funkcję Exploit Shield, która blokuje ataki wymierzone w luki w zabezpieczeniach przeglądarki. Luki powstają w wyniku braku aktualizacji za pomocą najnowszych „łat” lub poprawek udostępnionych przez producenta. Funkcja Exploit Shield chroni przed atakami na luki, które nie zostały jeszcze „załatane” przez dostawców oprogramowania. Badania F-Secure pokazują, że 20 % respondentów z Europy i Stanów Zjednoczonych nie wie, czy ich oprogramowanie jest aktualne, a 10% wie, że nie jest. Tymczasem zaledwie 40% respondentów z Polski ma zainstalowane łatki, 30% nie wie czy posiada takie aktualizacje i aż 25% deklaruje brak łatek.

Nowy pakiet F-Secure Internet Security 2010 zawiera funkcję kontroli rodzicielskiej wzmocnioną przez technologię cloud computing, nowy i przyjazny interfejs oraz statystyki zapewniające szybki przegląd historii zabezpieczeń komputera. Rozwiązanie obsługuje Windows 7.