16 czerwca 2005

Nowe wersje F-Secure Anti-Virus Client Security i Policy Manager w ITNS Polska Nowe rozwiązania F-Secure wyposażone zostały w szereg nowatorskich funkcji, które po raz

Nowe wersje F-Secure Anti-Virus Client Security i Policy Manager w ITNS Polska
Nowe rozwiązania F-Secure wyposażone zostały w szereg nowatorskich funkcji, które po raz pierwszy pojawiają się w oprogramowaniu zabezpieczającym. Aplikacje zapewniają teraz skuteczniejszą ochronę stacji roboczych i komputerów przenośnych. Nowe produkty F-Secure integrują mechanizmy ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware), wyświetlającym niechciane reklamy (adware), a także przed atakami hakerów, wirusów, robaków oraz atakami typu zero-day attacks.


Jedną z nowych funkcji jest kwarantanna sieciowa (Network Quarantine) obejmująca dostęp do sieci lokalnych, rozległych oraz Internetu. Nowością są także mechanizmy skanowania ruchu HTTP pod kątem niebezpiecznego kodu oraz zintegrowany system monitorowania i alarmowania o masowych atakach wirusów (Integrated Virus Outbreak). Dodatkowo F-Secure Anti-Virus Client Security 6.0 zapewnia ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym oraz atakami typu zero-day attacks.


Od kilku lat tradycyjne oprogramowanie antywirusowe nie wystarcza do zapewnienia ochrony przed szybko rozprzestrzeniającymi się zagrożeniami. Do tej pory nie było na rynku rozwiązań, które łączyłyby w sobie ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym z mechanizmami antywirusowymi, zaporą sieciową oraz ochroną przed włamaniami. Wyspecjalizowany mechanizm zwalczania oprogramowania szpiegującego zastosowany w F-Secure Anti-Virus Client Security 6.0 działa w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wdrażanie rozwiązania i zarządzanie nim jest równie łatwe, jak w przypadku standardowych rozwiązań antywirusowych.