7 listopada 2005

Nowa technologia antywirusowa Fortinet Fortinet – pionier i lider rynku UTM (Unified Threat Management), dostawca rozwiązań klasy ASIC-accelerated, ogłosił wprowadzenie

Nowa technologia antywirusowa Fortinet

Fortinet – pionier i lider rynku UTM (Unified Threat Management), dostawca rozwiązań klasy ASIC-accelerated, ogłosił wprowadzenie innowacyjnej technologii ochrony przed wirusami, która zabezpiecza przed stratami wywołanymi atakami w tzw. „dniu zerowym”. Jednocześnie podnosi poprzeczkę dla sprzętu UTM w zakresie spełnienia wysokich wymagań wydajnościowych.


Nowa technologia skanowania antywirusowego firmy Fortinet wbudowana jest w najnowszy firmware FortiOS w wersji 2.8 i jest implementowana w produktach FortiGate. Zwiększa skuteczność ochrony i wydajność systemu bezpieczeństwa. Tym samym spełnia oczekiwania użytkowników, którzy stawiają systemom FortiGate wysokie wymagania.


Unikalność techniki polega na zastosowaniu podwójnego, równoległego skanowania zarówno ruchu jak i obiektów, co w efekcie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa oraz zwiększa wydajność urządzenia UTM. Firma Fortinet złożyła w Urzędzie Patentowym USA stosowne dokumenty chroniące jej prawo do
nowej technologii skanowania antywirusowego.


Jednocześnie, udoskonalenie techniki ochrony antywirusowej pozwala firmie Fortinet uniknąć oskarżenia o naruszenie praw firmy TrendMicro. Nowy silnik skanujący został sprawdzony przez analityków prawa i specjalistów branży bezpieczeństwa (ISCA Lab, CompuNet International), którzy orzekli, że nie narusza on prawa TrendMicro do patentu z 1997 roku.