4 listopada 2005

Nowa macierz Proware 4 Gb/s z dyskami SATA II ITNS Polska wprowadza do oferty nową macierz dyskową firmy Proware Technology o nazwie Simbolo SB-3163-F4A3. Jest to pierwsza

Nowa macierz Proware 4 Gb/s z dyskami SATA II

ITNS Polska wprowadza do oferty nową macierz dyskową firmy Proware Technology o nazwie Simbolo SB-3163-F4A3. Jest to pierwsza macierz tej firmy przesyłająca dane z prędkością 4 Gb/s.


Proware Simbolo SB-3163-F4A3 jest systemem pamięci masowej typu Fibre Chanel-to-SATA II. Do połączenia macierzy z serwerem służy interfejs Fibre Channel. Urządzenie pomieści do 16 dysków SATA II, które można wymieniać w trakcie pracy systemu. Maksymalna pojemność macierzy wynosi 8 terabajtów (przy zastosowaniu dysków 500 GB).


Macierz została zaprojektowana dla małych i średnich firm. W tym segmencie wyróżnia ją zaawansowane funkcje ochrony danych dzięki zabezpieczeniom poziomu RAID 6. Simbolo SB-3163-F4A3 wspiera też pozostałe poziomy RAID (0, 1, 3, 5, 0+1) oraz konfigurację JBOD.


Kontroler RAID w macierzy bazuje na 64-bitowym procesorze Intel 80321 RISC. Urządzenie posiada 1024 MB pamięci podręcznej. Simbolo SB-3163-F4A3 wyposażona jest ponadto w nadmiarowy zasilacz o mocy 300 W z filtrem PFC i zaawansowany system chłodzenia. Nowy model ma wysokość 3U. Zarządzanie urządzeniem odbywa się poprzez przeglądarkę WWW lub za pośrednictwem lokalnego panela LCD. Macierz oferuje również rozbudowane funkcje monitoringu oraz powiadamiania administratora o zdarzeniach. Sugerowana cena detaliczna urządzenia bez dysków wynosi 8,820 USD.


Obecnie Veracomp aktywnie promuje komponenty do sieci SAN o przepustowości 4 Gb/s. Dystrybutor wprowadził do oferty także przełączniki i kontrolery firmy QLogic, które pozwalają zbudować kompletną infrastrukturę sieci SAN o przepływności 4 Gb/s.