1 grudnia 2005

Niebieski chłód – Thermaltake Blue Orb II Już od przyszłego tygodnia w sprzedaży pojawi się nowy „cooler” Thermaltake. Blue Orb II to kolejny produkt z serii Orb, jeszcze

Niebieski chłód – Thermaltake Blue Orb II

Już od przyszłego tygodnia w sprzedaży pojawi się nowy „cooler” Thermaltake. Blue Orb II to kolejny produkt z serii Orb, jeszcze mocniejszy i bardziej wydajny niż poprzednicy. Model ten przeznaczony jest do nowoczesnych procesorów, w tym dwurdzeniowych.


Blue Orb II zapewnia ciche i skuteczne chłodzenie procesora m.in. dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania w konstrukcji „żeberek”. Producent nazywa to konstrukcją hybrydową. Polega ona na połączeniu miedzianego rdzenia i aluminiowego wiatraka z wielokrotnie rozgałęziającymi się żeberkami. Od rdzenia odchodzą 34 żebra dzielące się na dwa kolejne, a dalej ponownie na dwa listki, dając łącznie 140 sztuk. Powoduje to, że wentylator staje się bardziej wydajny (przepływ powietrza 77,85 CFA) bez zwiększenia poziomu hałasu generowanego przez wiatrak (tylko 17 dBA).

Testy przeprowadzone przez portal TwojePC.pl potwierdzają skuteczność nowego systemu chłodzącego. Jest on na tyle wydajny, iż nawet przy wytężonej pracy procesora, temperatura nie podnosi się powyżej 40 stopni Celsjusza.


W modelu Blue Orb II zadbano dodatkowo o walory estetyczne. Wewnątrz „coolera” zainstalowano diodę LED, która powoduje, że radiator świeci na niebiesko, tworząc ciekawą iluminację wewnątrz obudowy.

Thermaltake Blue Orb II został wykonany z miedzi (rdzeń) i aluminium (żeberka). Waży 869 g., a jego wymiary to 140X66 mm.


Globalna marka Thermaltake została stworzona w 1999 roku. W ciągu 5 lat działalności kapitał założycielski firmy został zwiększony aż 25-cio krotnie. Już w roku 2000 system chłodzenia GOLDEN ORB dla Pentium III został uznany i doceniony przez świat. Rok 2002 to dalszy rozwój, powstały wtedy nowe fabryki w Chinach. Zaczęto promować markę z nowym hasłem COOL ALL YOUR LIFE. W 2003 powstają kolejne biura we Francji, Australii, Japonii. W 2004 do aktywnych systemów chłodzenia dołączono rozwiązania 0 dB, czyli kompletne zestawy chłodzenia pasywnego i wodnego.