20 kwietnia 2005

NETGEAR przedstawia pierwszy adapter / router VoIP Netgear TA612V wyposażony jest w dwa porty RJ11 przeznaczone do połączenia z telefonem i faksem oraz dwa złącza RJ45,

NETGEAR przedstawia pierwszy adapter / router VoIP
Netgear TA612V wyposażony jest w dwa porty RJ11 przeznaczone do połączenia z telefonem i faksem oraz dwa złącza RJ45, które służą do nawiązania komunikacji z internetem i siecią komputerową. Nowe urządzenie może być zintegrowane z istniejącą siecią zarówno jako adapter, jak i dedykowany router.

TA612V można zainstalować na dwa sposoby – zarówno we frontowej części sieci, jak i za ruterem w środowisku NAT. Jeśli urządzenie zainstalowane jest na przedzie sieci – bezpośrednio za modemem – pracuje jak klasyczny ruter, wykorzystując wbudowane właściwości rutingu i funkcje bezpieczeństwa. Główną korzyścią tego typu instalacji jest fakt, że dane przekazywane za pośrednictwem telefonii internetowej są przetwarzane przed ich wejściem do środowiska sieciowego. Dzięki temu nie zakłócają pozostałego ruchu sieciowego i reguł bezpieczeństwa ustalonych na poziomie zapory ogniowej.

Jeśli TA612V zainstalowany zostanie za ruterem w środowisku NAT, wykorzystuje protokół STUN (Simple Traversal of User Datagram Protocol (UDP) Through Network Address Translators (NATs). W ten sposób urządzenie umożliwia wykonywanie rozmów telefonicznych w każdej chwili, o dowolnej porze.

Netgear VoIP adapter / router jest kompatybilny ze standardem SIP. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika (NETGEAR Smart Wizard), TA612V może być łatwo i szybko zainstalowany. Do uruchomienia urządzenia nie jest wymagana zaawansowana wiedza techniczna.
Netgear poinformował również o podpisaniu pierwszej umowy dotyczącej produktów VoIP. W ramach porozumienia z firmą Sipgate – niemieckim dostawcą telefonii internetowej, urządzenia TA612V będą oferowane w pakietach z usługami VoIP.

Informacje o Netgear
Netgear należy do ścisłej czołówki producentów rozwiązań sieciowych na świecie. Jest trzecim pod względem wielkości dostawcą rozwiązań WLAN i piątym w gronie największych na świecie producentów ruterów. Osiągnął najwyższy wzrost ilości sprzedanych sztuk i przychodów w zakresie przełączników LAN Gigabit Ethernet.[1] Netgear specjalizuje się w produktach sieciowych dla małych i średnich firm (zatrudniających do 250 osób) oraz użytkowników domowych. Oferta zawiera ponad 100 produktów (przełączniki, rutery, bramy internetowe, karty sieciowe), które umożliwiają współdzielenie dostępu do internetu, urządzeń peryferyjnych, plików i aplikacji oraz multimediów. Produkty pogrupowane są na trzy segmenty: sieci Ethernet, szerokopasmowy internet i sieci bezprzewodowe. Od 1996 roku producent dostarczył na rynek ponad 17 milionów produktów. Centrala firmy znajduje się w USA (Santa Clara, Kalifornia). W 2004 roku jej przychody wyniosły 383 miliony USD, co oznacza 21 proc. wzrostu w porównaniu z rokiem 2003.