8 czerwca 2006

Najbardziej Innowacyjny Produkt Roku 2006 Frost & Sullivan: nagrodę dla najbardziej innowacyjnego produktu roku 2006 otrzymuje firma Proxim Wireless Corporation za wkład

Najbardziej Innowacyjny Produkt Roku 2006
Frost & Sullivan: nagrodę dla najbardziej innowacyjnego produktu roku 2006 otrzymuje firma Proxim Wireless Corporation za wkład w rozwój innowacyjnych rozwiązań WiMAX, szczególnie za Tsunami MP.16 3500 i linię produktów typu punkt – wielopunkt Tsunami MP.11a.


Nagroda Frost & Sullivan dla najbardziej innowacyjnego produktu (Product Innovation of the Year) jest przyznawana co roku firmie, która przedstawiła najlepszy produkt lub technologię w branży. Produkty są wybierane przez analityków Frost & Sullivan na podstawie funkcjonalności nowych rozwiązań i wydatków firm przeznaczanych na badania i rozwój. Zespół badawczy porównuje poziom innowacji i zadowolenie użytkowników nowych produktów oraz wyłania najlepsze.

W 2006 roku uznanie analityków Frost & Sullivan zyskały produkty firmy Proxim: Tsunami MP.16 3500 oraz Tsunami MP.11a.


Tsunami MP.16 3500 doceniono za modularne podejście. System umożliwia instalacje bazujące na pojedynczej stacji bazowej, jak i zaawansowane wielopunktowe projekty z synchronizacją GPS. Podejście to znosi bariery kosztów stacji bazowych we wdrożeniach municypalnych sieci WiMAX. Tsunami MP.16 3500 sprawdzi się zarówno na terenach wiejskich, które wymagają mniejszej gęstości konfiguracji, jak i w sieciach miejskich, które obsługują większą ilość bezprzewodowych punktów. Dodatkową zaletą jest fakt, że zarówno stacje bazowe, jak i jednostki abonenckie Tsunami MP.16 3500 są zbudowane na referencyjnym chipie Intel PRO/Wireless 5116.

Wśród wielu atutów drugiego wyróżnionego systemu (Tsunami MP.11a) na szczególną uwagę zasługują: obsługa QoS, roaming z prędkością do 200 km/ h i dynamiczny wybór częstotliwości (Dynamic Frequency Selection). System jest przystosowany do obsługi sieci konwergentnych, wspiera transmisję głosu, danych i wideo. Tsunami MP.11a umożliwia operatorom świadczenie klientom usług klasy WiMAX 802.16d oraz 802.16e już teraz w wolnym od opłat paśmie 5GHz.