15 czerwca 2005

Moseley przejmie firmę Proxim Na podstawie podpisanego porozumienia, Moseley przejmie większość krajowych i zagranicznych operacji Proxim oraz zapewni wsparcie finansowe.

Moseley przejmie firmę Proxim
Na podstawie podpisanego porozumienia, Moseley przejmie większość krajowych i zagranicznych operacji Proxim oraz zapewni wsparcie finansowe.


Struktura kanału sprzedaży rozwiązań Proxim pozostanie niezmieniona. W Europie Środkowowschodniej dystrybucją produktów Proxim zajmuje się Veracomp. „Naszym głównym celem po procesie przejęcia będzie zasłużenie sobie na szacunek i zaufanie dotychczasowych klientów i partnerów biznesowych firmy Proxim”, powiedział Jamal Hamdani, prezes Moseley. „Gwarantujemy pełne wsparcie wszystkim obecnym klientom i użytkownikom Proxim. Nie zmienią się również zasady gwarancji.”


Proxim i Moseley wierzą, że osiągną znaczące korzyści, wynikające z mocy synergii i kombinacji działań biznesowych obydwu firm. Zespolenie portfolio tych dwóch producentów pozwoli zbudować ofertę bezprzewodowych produktów pracujących w częstotliwościach od 200 MHz do 38 GHz.


„Proponowane przejęcie jest kontynuacją naszej strategii zdobycia pozycji globalnego lidera rynku sieci bezprzewodowych, dysponującego zdywersyfikowaną ofertą produktów, która umożliwia osiąganie wysokich zysków”, kontynuuje Hamdani. „Proxim jest pionierem technologii 802.11 a, b, i g, a jego rozwiązania znacząco rozszerzą naszą ofertę. Ponadto, Proxim zbudował silny kanał dystrybucji na całym świecie, co w połączeniu z jego zrozumieniem dla obniżania kosztów produkcji przyspieszy nasz wzrost i umocni naszą pozycję. Nasze plany zakładają także zapewnienie przyjaznego środowiska pracownikom Proxim.”


Po sfinalizowaniu transakcji, Proxim stanie się częścią firmy Moseley, dołączając do innych spółek Moseley: Microwave Data Systems, Axxcelera Broadband Wireless i CarrierComm. Skonsolidowane przychody grupy wyniosą 200 milionów USD.


Moseley jest amerykańską spółką z siedzibą w Santa Barbara (Kalifornia). Posiada oddziały w USA, Chinach, Wielkiej Brytanii i Brazylii. Za pośrednictwem przedstawicieli i dystrybutorów prowadzi działalność w 100 krajach świata. Zatrudnia 300 pracowników, w tym ponad 100 inżynierów. Posiada ponad 200 patentów. Firma sprzedała około 800,000 łączy radiowych w 120 krajach a jej przychody wzrosły z 8 milionów USD w 1996 do 90 milionów USD w 2004. W tym samym czasie zyski EBIDTA zwiększyły się z 1 do 20 milionów USD. Przez ostatnie trzy lata Moseley był notowany w Deloitte Technology Fast 500, rankingu najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Północnej Ameryki. W latach 1999-2003 firma osiągnęła wzrost o 529 procent.