3 września 2009

Microsoft rozpoczyna sprzedaż licencji zbiorczych na Windows 7

Microsoft rozpoczyna sprzedaż licencji zbiorczych na Windows 7

Choć oficjalna sprzedaż Windows 7 ma ruszyć dopiero 22 października, a klienci firmowi już teraz mogą zabrać się za upgrade systemu. W ramach programu dystrybucji licencji zbiorczych (Open License, Select Plus) opublikowano właśnie Windows 7 w wersjach Professional i Enterprise.

Aktualna oferta jest kierowana głównie do firm, które nie zawarły umowy Software Assurance i które chcą wyposażyć w nowy system komputery pracujące dotąd pod kontrolą Windows Visty Business lub Windows XP Professional. Premierze Windows 7 Professional towarzyszy specjalna akcja promocyjna: w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, do 28 lutego 2010 roku, Microsoft zamierza udzielać 15-procentowego rabatu na licencje aktualizacyjne systemu Windows 7 Professional, które klienci będą mogli nabyć wyłącznie za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych producenta.

Z kolei skorzystanie z Windows 7 Enterprise wiąże się z koniecznością zawarcia lub przedłużenia umowy Software Assurance. Tymczasem dla zainteresowanych firm i ekspertów z branży IT przygotowano do pobrania także 90-dniową wersję testową Windows 7 Enterprise (RTM). W przypadku tego wydania nie trzeba być ani abonentem serwisu MSDN czy TechNet, ani mieć licencji zbiorczej wraz z umową Software Assurance.