3 października 2018

Microsoft przedstawił nowości sprzętowe!

Jedną z nich jest hybrydowy laptop Microsoft Surface 6 oraz jego mocniejsza wersja Pro – ta będzie nawet o 67 proc. wydajniejsza od swojego poprzednika. Posiadać będzie procesor Intel Core 8 generacji, a jego bateria ma pozwolić na prawie 14 godzin pracy na jednym ładowaniu przy wadze zaledwie 770 gram! Dysponować będzie 16 GB pamięcią RAM. Wyposażony natomiast zostanie w 12,3” wyświetlacz. Uwagę przykuwa także nowa, bardziej elegancka wersja kolorystyczna laptopa – matowa czerń.

Microsoft przedstawił także nową wersje swojego „zwykłego” laptopa czyli Surface Laptop 2, który dzięki pracy włożonej w poprawę wydajności uzyskał 85 proc. lepsze wyniki od swojego poprzednika. Posiadać będzie 16 GB RAM oraz procesor Intel Core i7. Bateria pozwoli nam na prawie 15h pracy od momentu ostatniego ładowania. Wyposażony zostanie w 13,5-calowy ekran PixelSense o rozdzielczości 2256×1504, który także otrzyma lepszy kontrast.

Firma zaprezentowała również unowocześnioną wersje jednego z ciekawszych urządzeń ze swojego portfolio. Po upływie niemal dwóch lat komputer All-in-One dedykowany profesjonalistom doczekał się małego liftingu. Mowa tutaj o Surface Studio 2, który dysponuje 28-calowym ekranem PixelSense o rozdzielczości 4500×3000, a także nowym układem graficznym, który ma poprawić wydajność urządzenia o 50 procent. Tak samo jak swój poprzednik będzie współpracował z narzędziem Surface Dial.

Oprócz sprzętowych nowości doczekaliśmy się także aktualizacji Windows 10. Korzyści i zmiany to przede wszystkim nowy ciemny motyw kolorystyczny systemu, bardziej precyzyjna wyszukiwarka, wspólny schowek, który pozwoli nam korzystać z funkcji kopiuj/wklej pomiędzy różnymi urządzeniami, a także ulepszone wsparcie dla ekranów z technologią HDR czy nowe narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu i nowe wersje programów Skype i legendarnego Notatnika.