17 grudnia 2018

Korzystaj z ESET-a w chmurze

Dla klientów biznesowych jedną z najważniejszych kwestii jest łatwość wdrożeń i zarządzania zabezpieczeniami. Staje się to coraz bardziej istotne w obliczu rosnącego braku specjalistów IT w przedsiębiorstwach i konieczności nadzorowania coraz bardziej wyszukanych narzędzi ochrony bez odpowiedniego przeszkolenia.

Zespół specjalistów ESET opracował narzędzie, które ma spełniać te wszystkie oczekiwania. W październiku udostępnili chmurową konsolęzarządzania firmowymi zabezpieczeniami – ESET Cloud Administrator. Jej przeznaczenie to systemy zawierające do 250 stanowisk. Umożliwia one wdrożenia i konfiguracje w zaledwie kilka minut oraz zarządzanie nim z dowolnego miejsca przez przeglądarkę internetową. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego oprogramowania ani sprzętu.

Za pomocą konsoli możemy w prosty sposób ustalić np. politykę bezpieczeństwa dla konkretnych urządzeń końcowych, zarówno pojedynczych, ale też całych grup. Jako administrator otrzymujemy alerty w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jesteśmy w stanie reagować na bieżąco. Raporty generowane są automatycznie, co pozwala na szybki przegląd stanu zabezpieczeń i wykrytych zagrożeń.