18 października 2021

Koniec sprzedaży licencji wieczystych „per socket” dla rozwiązań Veeam

Kluczową misją firmy Veeam jest dostarczanie prostej, elastycznej, niezawodnej i wydajnej ochrony danych za pomocą nowoczesnej i łatwej w użyciu licencji. To właśnie powód dla którego w 2019 roku wprowadzono Veeam Universal License (VUL). Ilość wdrożeń od momentu wypuszczenia tego rozwiązania na rynek przeszła wszelkie oczekiwania i potwierdziła zasadność wprowadzenia do oferty VUL jako przygotowanie do kolejnej fazy obsługi obciążeń w multi-cloudingu. Dzięki temu klienci otrzymali łatwą w zarządzaniu licencję, która działa w przypadku stale rosnących obciążeń, w tym w chmurze, wirtualnych, fizycznych, NAS i innych.


Aby móc kontynuować obecną misję Producent z dniem 1 lipca 2022 roku Veeam zaprzestanie sprzedaży licencji wieczystych „per socket” dla takich rozwiązań jak Veeam Backup & Replication, Veeam Availability Suite, Veeam Backup Essentials oraz Veeam ONE zarówno dla dotychczasowych i nowych klientów.


Informacja ta, przekazana z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwoliła na przygotowanie najbardziej optymalnego scenariusza na dalsze zapewnianie płynnej obsługi klienta. Dla każdego z klientów przygotowaliśmy łatwy sposób migracji oraz odnawiania licencji za pomocą nowego, udostępnionego przez producenta, narzędzia – Veeam Backup Essentials Express Migration.


Zapoznaj się z tabelą terminów zgodnie z oświadczeniem producenta.