12 września 2005

Komputery Lenovo z oprogramowaniem Utimaco Lenovo, jeden z trzech największych w świecie producentów komputerów, podpisał umowę z Utimaco Safeware AG, firmą specjalizującą

Komputery Lenovo z oprogramowaniem Utimaco
Lenovo, jeden z trzech największych w świecie producentów komputerów, podpisał umowę z Utimaco Safeware AG, firmą specjalizującą się w rozwiązaniach do szyfracji danych. Na podstawie warunków kontraktu, rozwiązanie Utimaco SafeGuard PrivateDisk będzie fabrycznie instalowane na notebookach ThinkPad i komputerach stacjonarnych ThinkCentre firmy Lenovo.


SafeGuard PrivateDisk umożliwia użytkownikom komputerów ThinkPad i ThinkCentre stworzyć zaszyfrowany wirtualny dysk na swoim komputerze po to, by zapisać i przechowywać w nim poufne dane. Szyfrowane wolumeny mogą być umieszczone na twardych dyskach, w zasobach sieciowych lub przechowywane na nośnikach takich, jak przenośne pamięci USB. W ten sposób można bezpiecznie dzielić się zastrzeżonymi informacjami z innymi osobami.


Nowy kontrakt jest rozszerzeniem współpracy między firmami. Od października 2004 roku w komputerach Lenovo jest już opcjonalnie instalowane oprogramowanie Utimaco SafeGuard Easy. Obydwa rozwiązania SafeGuard (PrivateDisk i Easy) są kompatybilne z technologiami Lenovo ThinkVantage, „Rescue and Recovery”. Utimaco jest globalnym platynowym partnerem w programie współpracy technologicznej Lenovo.