26 stycznia 2006

Kolejne nagrody dla Polycom Lider Rynku 2005 od Frost and Sullivan oraz Produkt Roku dla ReadiConvene od czasopisma Internet Telephony Magazine – to kolejne nagrody przyznane

Kolejne nagrody dla Polycom

Lider Rynku 2005 od Frost and Sullivan oraz Produkt Roku dla ReadiConvene od czasopisma Internet Telephony Magazine – to kolejne nagrody przyznane firmie Polycom za szczególne dokonania technologiczne i biznesowe w ubiegłym roku.


Polycom otrzymał prestiżową nagrodę Lider Rynku 2005 w kategorii dostawców infrastruktury do globalnych systemów wideokonferencyjnych. Wyróżnienie przyznała firma konsultingowa Frost & Sullivan na podstawie przeprowadzonych badań w tym segmencie rynku. Polycom został doceniony za szerokie portfolio produktów (zwłaszcza zintegrowane systemy konferencyjne), najwyższe udziały rynkowe, silną markę, stabilną pozycję finansową oraz strategiczną współpracę z kluczowymi graczami rynku komunikacyjnego.


„W tym roku Polycom poprowadził branżę w nowym kierunku. Firma zawarła porozumienia, dzięki którym infrastruktura wideo stała się integralną częścią zintegrowanej platformy komunikacyjnej, mówi Sally Windman, analityk z Frost & Sullivan. Integracja ta jest niezbędna do powszechniejszego wykorzystania wideokonferencji w firmach. Administratorom sieci oferuje lepszą kontrolę, a użytkownikom daje większą elastyczność w wykorzystywaniu komunikacji wideo.”


Kolejną nagrodę Polycom otrzymał za produkt. Rozwiązanie ReadiConvene wyróżnione zostało tytułem Produkt Roku 2005. Nagrodę przyznało czasopismo Internet Telephony Magazine. ReadiConvene oferuje usługi transmisji głosu, danych i wideo. To wielofunkcyjne rozwiązanie łączy funkcje mostka wideokonferencyjnego z aplikacją do zarządzania systemem z poziomu jednej platformy i w jednej obudowie. Wszystkie narzędzia administracyjne są już zainstalowane i fabrycznie skonfigurowane w urządzeniu. Produkt doceniono m.in. za łatwość instalacji i użytkowania. Według Internet Telephony Magazine jest to kluczem do upowszechniania się usług wideokonferencji oraz migracji w stronę sieci IP, które oferują dostęp na żądanie z każdego miejsca i o dowolnym czasie.