12 maja 2005

Kolejna nowość z serii ISS Proventia ITNS Polska rozbuduje ofertę w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Dystrybutor rozpoczął sprzedaż Proventii Desktop – nowego

Kolejna nowość z serii ISS Proventia

ITNS Polska rozbuduje ofertę w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Dystrybutor rozpoczął sprzedaż Proventii Desktop – nowego produktu firmy Internet Security System (ISS) z serii Proventia. Aplikacja przeznaczona jest do ochrony danych komputerów i mobilnych stacji roboczych w przedsiębiorstwach. W odróżnieniu od innych tego typu zabezpieczeń, nie leczy, lecz zapobiega wirusom.


Proventia Desktop łączy funkcje osobistej zapory ogniowej, wykrywania włamań, sieci VPN i ochrony na poziomie aplikacji. Zapewnia proaktywną ochronę przed zagrożeniami internetowymi takimi, jak: robaki sieciowe, wirusy, programy typu spyware i malware oraz ataki hakerów. Kluczowym elementem wielopoziomowego podejścia Proventii do zagadnień cyfrowego bezpieczeństwa jest zatrzymanie zagrożeń, zanim uczynią one jakiekolwiek szkody w systemie informatycznym.

Proventia Desktop została zintegrowana z technologią Virus Prevention System (VPS). Posiada również wbudowany mechanizm Buffer Overflow Exploit Prevention (BOEP), który zabezpiecza przed atakami typu buffer overflow.


Technologia VPS wykorzystuje nową metodę behawioralnej analizy rozpoznania zarówno znanych, jak i niezidentyfikowanych jeszcze zagrożeń. Uzupełniając tradycyjne technologie antywirusowe bazujące na sygnaturach wirusów, VPS rozpoznaje ataki według ich zachowań, a nie tylko zawartości (wyglądu). Oznacza to, że Proventia Desktop może zablokować nieznane zagrożenia oraz zabezpieczyć komputery i stacje robocze – bez czasochłonnej aktualizacji nowych sygnatur wirusów.

“W AV-Test.org testujemy systemy antywirusowe aby sprawdzić, jak dobrze radzą sobie z dzisiejszymi zagrożeniami internetowymi.” powiedział Andreas Marx, prezes organizacji AV-Test GmbH. “Nasze testy pokazują, że czas reakcji na zagrożenia wynosi od 2 do 16 godzin przed wypuszczeniem szczepionki. Aby zapewnić przedsiębiorstwom skuteczną ochronę, dostawcy systemów antywirusowych muszą stosować bardziej proaktywne metody zabezpieczeń, które wyeliminują długotrwałe aktualizacje nowych szczepionek.”


Istotną nowością Proventia Desktop jest wbudowany mechanizm ochrony przed atakami typu buffer overflow (BOEP). Hakerzy coraz częściej wykorzystują luki buffer overflow do uruchamiania złośliwych kodów na komputerach i stacjach roboczych. Według analityków Internet Security Systems X-Force, nieszczelności tego rodzaju stanowią obecnie dominujące zagrożenie. W 2004 roku stanowiły 86 procent wszystkich wykrytych luk i do tej pory pozostają jedną z najczęściej wykorzystywanych nieszczelności.

Proventia Desktop została także wzbogacona o funkcje ochrony przed spamem, w tym wykrywania tzw. dialerów. Aplikacja może być zarządzana przez centralny system zarządzania bezpieczeństwem ISS SiteProtector 2.0.


Proventia Desktop dostępna jest w ofercie ITNS Polska w dwóch wersjach: jako licencja stała lub roczne subskrypcje. Subskrypcja to odnawialna usługa aktualizacji o stałej wartości.

Informacje o Internet Security Systems

Internet Security Systems (ISS) (Nasdaq: ISSX) jest zaufanym ekspertem służącym swoją wiedzą i rozwiązaniami największym firmom i organizacjom rządowym świata chroniąc je przed współczesnymi zagrożeniami internetowymi. Od momentu powstania w 1994 roku firma jest uznawana za lidera na rynku systemów bezpieczeństwa IT. Rozwiązania ISS zapewniają efektywne kosztowo ograniczenie ryzyka biznesowego związanego z wykorzystaniem systemów komputerowych dla ponad 11000 klientów na całym świecie. Produkty i usługi ISS bazują na wiedzy pozyskiwanej przez zespół badawczy X-Force™ – globalny autorytet w zakresie informacji o nowych zagrożeniach i technikach ataków. Centrala firmy mieści się w Atlancie (USA), a oddziały w Europie, Azji, Australii, Ameryce Łacińskiej oraz na Bliskim Wschodzie Dalsze informacje dostępne są na stronie www.iss.net/pl