23 marca 2005

Kolejna bezprzewodowa sieć Alvarion Rozwiązania Alvarion do budowy szerokopasmowych bezprzewodowych sieci zostaną wykorzystane do realizacji projektu w wiejskich regionach

Kolejna bezprzewodowa sieć Alvarion

Rozwiązania Alvarion do budowy szerokopasmowych bezprzewodowych sieci zostaną wykorzystane do realizacji projektu w wiejskich regionach prowincji Ontario w Kanadzie. Planowana sieć połączy 121 gmin na obszarze ponad 50 tyś. km2.


Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. Lokalne władze sukcesywnie pracują nad przyciągnięciem nowych inwestorów i firm, szczególnie z sektora nowych technologii. Proponowane inwestorom regiony nie dysponowały jednak szerokopasmowym dostępem do internetu, a koszty stworzenia infrastruktury kablowej na tak rozległym obszarze były zbyt wysokie.

Władze regionu wraz z firmami integracyjnymi zdecydowały się na wdrożenie projektu budowy rozległej sieci bezprzewodowej w oparciu o rozwiązanie Alvarion BreezeACCESS VL. Platforma BreezeACCESS VL zapewni zarówno wysoką jakość transmisji jak również znaczną redukcję kosztów instalacji.


„Cieszymy się z wyboru naszych rozwiązań dla realizacji projektu w Kanadzie. O sukcesie platformy BreezeACCESS zdecydowały przede wszystkim korzyści ekonomiczne.”- mówi Amir Rosenzweig, prezes Alvarion.

Alvarion jest światowym liderem w zakresie bezprzewodowego, szerokopasmowego dostępu do internetu. Firma powstała z połączenia izraelskich potentatów w dziedzinie radiowej transmisji danych BreezeCOM i Floware. Jej rozwiązania przeznaczone są dla operatorów telekomunikacyjnych, dostawców internetu i przedsiębiorstw. Umożliwiają świadczenie usług transmisji i dostępu do danych poprzez bezprzewodowe sieci lokalne WLAN, sieci telefonii komórkowej, korporacyjne systemy VPN czy punkty publicznego dostępu do internetu (hotspot).