29 listopada 2006

Już na początku grudnia mks_vir 2k7! 2k7 – nowa wersja programu antywirusowego mks_vir już wkrótce będzie dostępna na rynku. Cechuje ją: wzbogacona i udoskonalona

Już na początku grudnia mks_vir 2k7!

2k7 – nowa wersja programu antywirusowego mks_vir już wkrótce będzie dostępna na rynku.

Cechuje ją: wzbogacona i udoskonalona funkcjonalność, znacznie mniejsze obciążenie zasobów systemowych, intuicyjność obsługi i nowoczesny design interfejsu.
Znane z poprzednich wersji moduły zostały udoskonalone, a ich działanie rozszerzono o nowe sposoby zabezpieczeń. Szeroka gama modułów i możliwość ich konfiguracji pozwalają użytkownikowi w pełni chronić swój system, a także dokonać wyboru w zależności od własnych potrzeb i wykorzystania komputera.


W stosunku do poprzedniej wersji całkowitą nowością jest uzupełnienie pakietu o inteligentny Filtr Spamu w pełni współdziałający ze Skanerem Poczty (obsługującym już SMTP i SSL). Zaporę Sieciową wyposażono dodatkowo w IDS – system wykrywania włamań i możliwość szczegółowego ustawiania reguł ruchu sieciowego oraz blokowania stron internetowych. Skaner Dyskowo-plikowy może teraz być uruchomiony przy pomocy metody „przeciągnij i upuść” (drag&drop) i zawiera opcję szybkiego skanowania najbardziej podatnych na infekcję obszarów systemu. Monitor Rejestru ma większe możliwości konfiguracji reakcji na wykryte zagrożenia.


Program jak dotychczas będzie dostępny w 4 podstawowych wersjach pudełkowych: DOM, DOM Plus, FIRMA i FIRMA Plus. Wersje Plus zawierają zaporę sieciową, filtr spamu oraz monitor rejestru. Wersje elektroniczne nadal będą podzielone na: domowe, komercyjne, rządowe i edukacyjne. Każda z nich będzie dostępna w dystrybucji bez żadnych wyjątków. Do tej pory elektroniczne wersje DOM, DOM plus były dostępne tylko bezpośrednio w sklepie internetowym mks.

Dotychczasowi klienci będą mogli przejść na nową wersję bezpłatnie, w ramach posiadanej licencji!