1 grudnia 2004

ITNS Polska wprowadziła do sprzedaży najnowszy produkt firmy Crossbeam Systems Inc – najbardziej skalowalną i wydajną bramkę wewnętrznych zabezpieczeń blokujących możliwość ataku i rozprzestrzeniania się

ITNS Polska wprowadziła do sprzedaży najnowszy produkt firmy Crossbeam Systems Inc – najbardziej skalowalną i wydajną bramkę wewnętrznych zabezpieczeń blokujących możliwość ataku i rozprzestrzeniania się robaków wewnątrz sieci oraz umożliwiających segmentację sieci. Jest to strategia wewnętrznych zabezpieczeń oparta na aplikacyjnych przełącznikach bezpieczeństwa Crossbeam „X” wykorzystujących system InterSpect firmy Check Point.

InterSpect funkcjonujący na przełącznikach usług bezpieczeństwa serii „X” jest jedynym rozwiązaniem wewnętrznej bramki bezpieczeństwa, która zapewnia przepustowość do 8Gbps w jednym urządzeniu i oferuje niespotykaną gęstość portów wymaganą do segmentacji i ochrony dużych sieci firmowych. Zapewnia także bezawaryjność na poziomie 99.999%, która jest wymagana w tego typu środowiskach sieciowych.

InterSpect jest dostępny na następujących modelach przełączników usług bezpieczeństwa firmy Crossbeam: X40, X45 i X80. Przełączniki tej serii są obecnie wykorzystywane w ponad 250 przedsiębiorstwach w tym także u dostawców usług na całym świecie. Wielu z dotychczasowych klientów firmy Crossbeam zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie wdrożyło już rozwiązanie InterSpect na przełącznikach serii „X” po początkowych testach.

Wykorzystując technologię Application Intelligence, InterSpect inteligentnie skanuje wewnętrzny ruch w celu identyfikacji i blokowania nieautoryzowanego lub podejrzanego zachowania a także określonych ataków. InterSpect zapewnia segmentacje sieci na strefy bezpieczeństwa, zabezpieczając przed nieautoryzowanym dostępem do komputerów pozostających w określonych strefach sieci, a także umożliwia kwarantannę komputerów o podejrzanym zachowaniu. InterSpect wykorzystuje również technologię Check Point SmartDefense do proaktywnej i dynamicznej ochrony przed znanymi oraz nieznanymi atakami. Umożliwia także ochronę przed wykorzystaniem wrażliwych punktów w systemach jeszcze zanim zostaną rozpracowane.

Dostępność

InterSpect na platformie Crossbeam serii „X” wdrożony jest w formie modułu aplikacyjnego (APM) wyposażonego w oprogramowanie i licencję Check Point InterSpect z roczną subskrypcją SmartDefense. Produkt dostępny jest od zaraz w sieci dystrybucyjnej CLICO na terenie Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej. Dotychczasowi użytkownicy platformy Crossbeam X mogą dokupić sam APM błyskawicznie wyposażając użytkowany system w InterSpect. Jako jedyny autoryzowany dystrybutorem obu producentów – Crossbeam Systems Inc. i Check Point Software Technologies – w Europie Centralnej i Wschodniej, CLICO oferuje bezpośrednią pomoc techniczną oraz szeroki zakres szkoleń dla tego rozwiązania.

O Crossbeam Systems Inc

Firma Crossbeam powstała w 2000 roku opracowując rozwiązania sprzętowe przeznaczone do konsolidacji i sterowania kompletnym bezpieczeństwem sieci komputerowych, z użyciem technologii wykorzystującej tradycyjną infrastrukturę bezpieczeństwa zintegrowaną w pojedynczy, bezawaryjny system. W rezultacie korporacje mogą zaoszczędzić wiele kosztów operacyjnych i osiągnąć wysoką stopę zwrotu kosztów inwestycyjnych.

Flagowymi produktami Crossbeam są Crossbeam X40, X45 i X80 dedykowane do użycia przez wielkie korporacje i dostawców usług internetowych oraz Crossbeam C30 i C10 przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Seria X to wysokowydajne, samo-uzdrawiające się przełączniki usług bezpieczeństwa integrujące opatentowaną przez Crossbeam technologię równoważenia obciążeń i przełączania z najlepszymi produktami bezpieczeństwa takimi jak: systemy zaporowe, wykrywanie intruzów, anty-wirusy i analiza kontekstu oraz filtrowanie Web. Seria C to zwarte przełączniki z predefiniowanymi modułami zbudowane na bazie technologii X oferujące wysoką wydajność, dużą ilość portów sieciowych i wiele poziomów obrony. Ogromną zaletą urządzeń serii C jest możliwość jednoczesnej pracy wielu systemów bezpieczeństwa oraz zdolność do dzielenia portów (np. wiele segmentów sieciowych obsługiwanych przez jedną licencję IDS).