27 maja 2005

ITNS Polska wprowadza nowy produkt SurfControl Threat Shield Nowy produkt SurfControl redefiniuje pojęcie ochrony przed złośliwymi aplikacjami. Enterprise Threat Shield

ITNS Polska wprowadza nowy produkt SurfControl Threat Shield
Nowy produkt SurfControl redefiniuje pojęcie ochrony przed złośliwymi aplikacjami. Enterprise Threat Shield blokuje instalację programów szpiegujących na komputerach podłączonych do sieci korporacyjnej. Ta nowa propozycja w zakresie zabezpieczania sieci jest bardziej wszechstronna niż większość dostępnych na rynku rozwiązań, które skanują sieć w poszukiwaniu programów szpiegujących i usuwają je dopiero wówczas, gdy te zostaną zainstalowane na stacjach roboczych.


Obecnie ataki na sieci komputerowe są coraz bardziej wyszukane. Hakerzy wykorzystują rozmaite metody, aby zainstalować złośliwy kod na komputerach użytkowników sieci w celu przechwycenia jego prywatnych lub poufnych informacji. Dostawcy oprogramowania muszą zaproponować nowe, skuteczniejsze sposoby ochrony przed pojawiającymi się rodzajami ataków.


SurfControl Enterprise Threat Shield wykorzystuje mechanizmy, które nie pozwalają żadnym nieautoryzowanym kodom na zainstalowanie się na stacji roboczej. W ten sposób zabezpieczają przed różnymi rodzajami ataków, nie tylko przed typowymi programami spyware. Chronią także przed złośliwymi aplikacjami, które mogą przedostać się do sieci poprzez e-mail, komunikatory internetowe, pobieranie plików ze stron WWW lub za pośrednictwem sieci wymiany plików P2P.


SurfControl proponuje wielopoziomowe podejście do kwestii ochrony. Nowy program monitoruje aktywność plików w czasie rzeczywistym i zatrzymuje je zanim zdążą zainfekować maszyny użytkowników sieci. Usuwa i nie dopuszcza do uruchomienia się tych złośliwych aplikacji, którymi komputery zostały wcześniej zakażone. Generuje szczegółowe raporty dotyczące aktywności użytkowników w sieci.


Rozwiązanie składa się z dwóch podstawowych komponentów: klienta instalowanego na poziomie stacji roboczej i konsoli centralnego zarządzania. Konsola sprzężona jest z czterema bazami danych: programów szpiegujących, komunikatorów internetowych, sieci P2P i gier komputerowych. Bazy te są codziennie aktualizowane przez globalny zespół ekspertów ds. zagrożeń SurfControl, również polskojęzycznych.


Enterprise Threat Shield umożliwia przedsiębiorstwom stworzenie własnej bazy zagrożeń np. dostosowanej do specyfiki branży. Reguły polityki bezpieczeństwa mogą być centralnie zarządzane i aktualizowane. Enterprise Threat Shield pozwala także na stworzenie zasad w zakresie wykorzystania cyfrowych mediów takich, jak zdjęcia czy filmy wideo.

Informacja o SurfControl

SurfControl jest brytyjską firmą oferującą rozwiązania kontroli dostępu i zabezpieczenia treści przekazywanych drogą internetową. Produkty SurfControl łączą filtrowanie zawartości WWW, poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i sieci P2P. Dostosowane są do wymagań wielu rynków m.in. korporacyjnego, edukacyjnego oraz użytkowników indywidualnych. Mogą być zainstalowane w każdym środowisku sieciowym, współpracują z wieloma platformami systemowymi. SurfControl jest spółką publiczną notowaną na giełdzie w Londynie pod symbolem SRF. Posiada ponad 20 000 klientów i zatrudnia blisko 450 osób w 9 lokalizacjach w USA, Europie oraz regionie Azji/ Pacyfiku. Firma została uznana za najszybciej rozwijającą się spółkę w północnej Anglii w rankingu Deloitte & Touche 2002 Technology Fast 50.