9 marca 2009

HP wprowadził na rynek dyskowy system do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych…

HP wprowadził na rynek dyskowy system do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych, dzięki któremu ochrona danych stanie się prostsza, tańsza i bardziej niezawodna. Nowe rozwiązanie — HP StorageWorks D2D Backup System — zostało opracowane z myślą o zapewnieniu ciągłości działalności, zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm. System automatyzuje i centralizuje proces tworzenia kopii zapasowych. W środowisku z maksymalnie czterema serwerami niezawodną ochronę danych można powierzyć jednemu bezpiecznemu i automatycznie zarządzanemu urządzeniu.

HP D2D Backup System integruje się z dotychczasowym środowiskiem sieciowym użytkownika. Konfiguracja i zarządzanie opierają się na trzech intuicyjnych etapach. Codzienne tworzenie kopii zapasowych w pełni zautomatyzowano, co zmniejsza ryzyko związane z błędami ludzkimi i problemami ze sprzętem. Uproszczono także odtwarzanie utraconych lub uszkodzonych plików — dane są zapisywane na bieżąco, więc ich odzyskanie wymaga nie godzin, lecz minut.

Ponadto system jest co najmniej o 50% tańszy w porównaniu z cenami katalogowymi konkurencyjnych rozwiązań. Według danych IDC w ponad połowie małych i średnich firm najważniejszym problemem w dziedzinie zarządzania jest poprawa dostępności i odtwarzania danych. Ochrona danych i odtwarzanie po awarii to najważniejsze argumenty skłaniające te firmy do zainwestowania w najbliższym roku w zwiększenie pojemności pamięci masowej.

Podobnie jak w przypadku systemów pamięci masowej HP StorageWorks All-in-One, HP znacznie uprościł konfigurowanie i instalowanie systemu HP D2D w małych i średnich firmach. System wyposażono w interfejs iSCSI, który łączy się z siecią Ethernet, oraz kreator konfiguracji, który pozwala obsługiwać urządzenie nawet użytkownikom bez doświadczenia w dziedzinie pamięci masowej. Konsolidacja kopii zapasowych w jednym systemie dyskowym eliminuje potrzebę stosowania wielu urządzeń archiwizujących podłączanych bezpośrednio oraz odpowiedniego systemu zarządzania nimi. Ponadto zarządzanie za pomocą przeglądarki umożliwia klientom monitorowanie systemu HP D2D w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca sieci.

HP D2D Backup System jest także oferowany po niższej cenie w pakiecie z zestawem oprogramowania HP Data Protector Express. Pakiet ten zapewnia klientom pełną ochronę danych i całkowitą automatyzację tworzenia codziennych kopii zapasowych z czterech serwerów.